Móda a krása

16. října 2015 04:40

Lucie Průchová

Rady pro ženy po 40: Jakou zvolit barvu vlasů a účes?

Přemýšlíte o změně? Přinášíme rady, které vám pomohou vybrat ten správný střih a barvu vlasů. Většina z nás totiž už sem tam objeví nějaký ten šedivý vlásek, a barvení tak je stále aktuálnější. Návštěva kadeřnice nás nemine alespoň jednou za měsíc, případně každých pět týdnů.

Čím tmavší barva a kratší účes, tím se v salonu asi budete muset zastavit častěji. Také to v poslední době řešíme... Na to, abychom přiznaly své šediny, si přijdeme ještě dost mladé. Proto jsme hledaly rady u odborníků, co je na stříbrnou hřívu nejlepší, ale také jsme se chtěly dozvědět, co nám, ženám po čtyřicítce nejvíce sluší a co nás možná i trošku omladí – ne, že bychom to výrazně potřebovaly :-)

Ale pozor! Také bychom si měly uvědomit, že ženy našeho věku už si nemohou dovolit cokoliv. Fialová barva a vyholená část hlavy, to už asi nebude ten prvý účes pro nás. Nicméně po čtyřicítce většině z nás začíná nová životní etapa, dokonce prý ta nejlepší! Děti už jsou skoro samostatné a my bychom si měly začít užívat života. Tady je pár rad, jak při tom užívání vypadat co nejlépe.

Co se týká barvy, je podle vizážistů vhodné, abychom se postupně vzdaly hodně tmavých až černých odstínů a daly přednost světlejším barvám, ty zjemňují naše rysy a potlačují i mimické vrásky, které prostě už máme, s tím se budeme muset smířit. Nejlepší barevné odstíny pro nás jsou platinová blond a medová až hnědá, které rozjasní naši tvář.

A jaké nám odborníci doporučili účesy a barvy? Podívejte se do této galerie, třeba v ní najdete tu správnou inspiraci právě pro vás:

Účesy

Krátké a roztřepené

Tento střih je nejen praktický, ale dodá vám mladistvý vzhled a možná ubere pěknou řádku let. Než se ale objednáte ke svému holiči, zamyslete se nad tím, zda je pro vás vhodný. Pokud jste vždycky nesnášela svůj nos, krátké vlasy ho ještě zvýrazní. Naopak chcete-li zdůraznit lícní kosti, tento účes je pro vás to pravé.

Mikádo

Nesmrtelná klasika, která slaví zasloužilý comeback. Ideální volba pro ženy, které chtějí vypadat šik a netrávit hodiny před zrcadlem. Ale pozor! Krátká mikáda rozšiřují obličej, takže pokud jsou vaše tváře kulaté, je lepší zvolit delší variantu tohoto účesu.

Dlouhé a rovné

Zapomeňte na mýtus, že s přibývajícím věkem byste měla vaše vlasy zkrátit. Naopak. Delší a rovné vlasy jsou velice šik a sexy. Nemusíte se jich vzdávat. Naopak vlasy se časem stanou těžší a jejich textura není tak jemná jako v dospívání. Proto je jejich úprava o poznání snazší. Sestříhané vlasy vypadají skvěle skoro na každé ženě. Jen si dejte pozor, aby vaše kadeřnice nepoužívala příliš výrazné změny délek, a pokud používá břitvu, nikdy by s ní neměla upravovat nejdelší část vlasů. Prameny by pak vypadaly vysíleně a nezdravě.

Zvlněné

Když říkáme zvlněné, rozhodně nemyslíme ty příšerné malé prstýnky, které jsme v dospívání asi vyzkoušely skoro všechny a pak jsme vypadaly jako sousedovic pudlík. Máme na mysli jemné a větší vlny, které působí přirozeně. Zvlnění si může dovolit každá žena bez ohledu na to, jaký má tvar obličeje. Dbejte, aby nebyly prameny příliš dlouhé. Účes by nikdy neměl být delší než k lopatkám. Jinak působí výsledek neupraveně.

Ofina

To je ideální a snadný trik, jak si ubrat pár let. Máte-li vysoké výrazné čelo, zcela jistě jste tento tip objevila už dávno. Jediné, co byste si měla uvědomit, je, že ofiny by nikdy neměly být rovně střiženy. Mají být delší a sestříhané. Na krátké ofinky zapomeňte, ty si může dovolit vaše extravagantní dcera ve svých dvaceti letech, vy už ne, vypadala byste dost komicky. Pokud se pro tento krok teprve rozhodujete, řekněte své kadeřnici, ať sestříhává vlasy postupně. Jedině tak ji můžete v průběhu zastavit a škoda nebude tak patrná v případě, že se vám účes nebude líbit.

-lup

Sdílejte článek
Štítky účes rada

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.