Mámy sobě

23. dubna 2023 17:05

Michaela Švarcová

Influencerka Jitka Nováčková vede k udržitelnosti celou rodinu. Dcera dostává hračky z druhé ruky a obléká ji v sekáčích

Někdejší královna krásy a dnes už především influencerka Jitka Nováčková, se už pár let zaměřuje na ekologii a zabývá se dopady konzumního života na Zemi. Osvětu v ochraně životního prostředí dělá i na svém youtubovém a instagramovém účtu.

„Třídila jsem od mala, takže ten základ jsem měla. Snažím se, co nejmíň vyhazovat, takže když mi zbyde zelenina, tak ji zamrazím nebo udělám zeleninový krém nebo smoothie. Třeba ze slupek od jablek si dělám čaj. Slupky si vylouhuješ a máš z toho džusík,“ popsala Nováčková v pořadu Mámy sobě.

Propagátorka udržitelného životního stylu ale nezůstává jen u jídla. Snaží se „neplýtvat“ i při výchově dcery. „Samozřejmě když jedeme na výlet, tak nemám látkový plenky, to jsem vzdala, ale například nakupuju v online second handech. Na narozeniny Ley dostala rodina zadání: „Chceme maňásky a knížky z druhý ruky“. Dítě totiž nepozná, jestli je to nový nebo ne,“ řekla modelka moderátorce Andree Antony.

Co dělá Jitka Nováčková s věcmi po dceři a jaké další ekologické tipy prozradila, se dozvíte v pořadu Mámy sobě.

Sdílejte článek
Štítky hračka rodina Jitka Nováčková krása Mámy sobě

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 6. 2023

Berani, můžete očekávat, že váš den bude trochu rozkolísaný. Kdybyste byli olympijským sportovcem, dnes byste stáli na startovní čáře a přemýšleli, zda jste dostatečně trénovali, abyste podali špičkový výkon. Máte natrénováno? Zvládnete to? Na pořadu dne budou jistě otázky týkající se vašich materiálních zdrojů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.