15 věcí, které nevíte o světoznámém Gordonu Ramsaym!

15 věcí, které nevíte o světoznámém Gordonu Ramsaym!

Britské restaurace mají svého strašáka a je to Gordon Ramsay, který je mentorem všech úspěšných britských restaurací. V pořadu Ano, šéfe!, který se vysílá od této neděle od 17.55, uvidíte létat hrnce a nadávky. To je obligátní syndrom cholerického Gordona! Chcete ho poznat lépe?

1) Narezlý odstín jeho vlasů nám napovídá, že to nebude rodilý Londýňan. Gordon se narodil v listopadu 1966 ve skotském městě Glasgow jako Gordon James Ramsay, poté se s rodiči odstěhoval do Anglie.

2) Jeho otec střídal zaměstnání jako ponožky a byl notorický sukničkář. Postupem času se z něj stal i alkoholik, což Gordona prý velice ovlivnilo. Jen nevíme, jestli v dobrém, nebo ve zlém. Čtěte dále:-)

3) Gordon opustil domov kvůli svému otci už v šestnácti letech.

4) V mládí byl vášnivým fotbalistou, měl dostat exkluzivní smlouvu s předním anglickým fotbalovým týmem, ale jeho kariéru neustále brzdila různá zranění.

5) Prý omylem vystudoval hotelnictví a po vystřídání několika restaurací, kde se živil jako kuchař, se začal věnovat francouzské kuchyni, což vyústilo v několikaletý pracovní pobyt v Paříži a roční vaření na soukromé jachtě.

6) Po pěti letech konečně dosáhl svého snu a s pomocí tchána založil svou první restauraci v Chelsea. Z té pak vyrostlo obrovské impérium restaurací a podniků nejrůznějšího zaměření a kuchyní po celém světě.

7) Za své kuchařské umění dostal v roce 2006 Řád britského impéria.

8) V roce 1998 se poprvé objevil na televizních obrazovkách v dokumentu o vaření. V roce 2004 uvedl svou vlastní show Ano, šéfe!

9) Bez tužky zastrčené za levým uchem by to nebyl on.

Ano, šéfe! Gordon a jeho konzultace. Foto: archiv Prima

10) Kromě toho, že je majitelem restaurací, je to úspěšný šéfkuchař, herec a producent.

11) Objevil se v úspěšných televizních pořadech, jako je Top Gear a Big Brother.

12) Mezi jeho další pořady, které si také často sám produkuje, patří Pekelná kuchyně, Faktický odborník, Pekelné hotely Gordona Ramsayho a Gordon Ramsay: Noční můry kuchyně.

13) Ramsay žije v Anglii se svou manželkou a vychovává s ní čtyři děti. Jeho život je opředen mnoha skandály.

14) Kromě několika nařknutí z nevěry také strávil noc ve věznici za řízení v opilosti a výtržnosti.

15) Dokonce i v Praze byla otevřena jedna z jeho restaurací.

Sledujte anglickou verzi Ano, šéfe! každý víkend v 17.55. Tentokrát začínáme v neděli, další týden pořad už však můžete pravidelně sledovat v sobotu a v neděli.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 6. 6. 2023

Díky společenským událostem nebo skupinovým aktivitám byste se mohli dostat do kontaktu s mnoha lidmi, Berani, a to jak s blízkými přáteli, tak s náhodnými známými. Do vašeho života může vstoupit nová osoba, která pro vás bude mít zásadní význam. Mohou se objevit záležitosti, které vás silně ovlivňují, a vy pravděpodobně nebudete váhat s vyjádřením svých názorů. To je v pořádku, protože budete taktní a ostatní ocení vaši upřímnost.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.