Seriály a filmy

8. ledna 2016 01:00

Iva Kropáčková

3 situace, kdy nemusíte dostat za úraz ani korunu (i když pojistku platíte)

I když máte sjednané úrazové pojištění, pojišťovna vám nemusí vždy proplatit bolestné. Víme, v jakých situacích...

Nemusí to být nic příjemného zjistit, že vám pojišťovna odmítne proplatit celou, nebo část způsobené škody. Někdy je to neoprávněně, ale někdy to ale přímo souvisí s podmínkami uvedenými v pojistných podmínkách, nebo dokonce v zákoně. A je jasné, že pojišťovny mají ne vždy podmínky nastaveny ve prospěch klientů. Připravili jsme přehled typů úrazů, kdy vám bolestné nemusí být vždy přiznáno...

1. Nedostatečná sportovní výbava

V případě, že provozujete nějaký sport na rekreační nebo neprofesionální úrovni, žádná omezení se vás netýkají. Nepotřebujete žádnou výbavu, jako jsou chrániče nebo helma. Pokud vás však srazí auto a budete si nárokovat výplatu pojistného z povinného ručení motoristy, týkají se vás jiné podmínky. Z důvodu jízdy bez přilby nemusíte dostat plné pojistné.

Porovnejte si nabídky cestovního pojištění na trhu. Stačí zadat pár údajů a máte okamžitý přehled cen i smluvních podmínek.

Přehled cestovního pojištění on-line

2. Úrazy pod vlivem alkoholu nebo během trestné činnosti

Pokud jste se posilnili alkoholem nebo jinou omamnou látkou a přivodíte si úraz, nemusíte dostat vůbec nic. Záleží však na každé pojišťovně, některé mohou vyplatit alespoň část. V případě, že pojištěný provádí trestnou činnost a během ní se mu stane úraz, rovněž nemá na pojistné nárok. Pojistné plnění se nevztahuje také na úmyslné poškození zdraví.

3. Únavové úrazy

Pojistné plnění nemusí být vyplaceno ani při únavovém úrazu. Může se jednat například o hnutou plotýnku v důsledku manuální práce, jako je sečení trávy nebo rytí zahrady. Ve výlukách jsou obvykle i zlomeniny způsobené v důsledku vrozené lomivosti kostí, případně další úrazy, které se staly z důvodu jiných nemocí.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Sdílejte článek
Štítky úrazy

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.