Seriály a filmy

13. března 2017 01:00

Iva Kropáčková

3 věci, které byste měli ohlídat, když vybíráte zájezd u cestovní kanceláře

Nenaleťte při nákupu dovolené. Na českém trhu totiž fungují desítky nelegálních cestovek...

Sledujte aktuální Zprávy FTV Prima každý den v 18.55 hodin nebo online na Prima PLAY - Zprávy.

Místo průzračně čistého moře, dlouhých pláží a ubytování v přepychovém hotelu jen oči pro pláč a zlost na krachující cestovku. Scénář, který - bohužel - není úplně nereálný. Pokud zrovna plánujete dovolenou nebo se chystáte vybrat nějaký výhodný zájezd, dejte si pozor. Podle Asociace českých cestovních kanceláří a agentur u nás funguje několik desítek cestovek nelegálně. Nemají totiž pojištění proti úpadku. "Pokud si zákazník zakoupí kombinaci služeb od neoprávněného subjektu bez platného pojištění, tak se vystavuje velkému riziku, že v případě úpadku tohoto subjektu mu nebudou navráceny veškeré vložené prostředky, jako je tomu v případě oprávněné cestovní kanceláře," varuje prezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Roman Škrabálek.

Co dělat, abyste nepřišli o své peníze za dovolenou?

  1. Nesmíte být hlavně přehnaně důvěřiví. Podle odborníků je na místě si cestovní kancelář, ještě před nákupem zájezdu, prověřit. To znamená zkontrolovat si, jestli má skutečně koncesi a platné pojištění pro případ úpadku pro dané období.
  2. Určitě je ale taky na místě prostudovat si všeobecné smluvní podmínky a veškeré placené služby. Třeba i výhled na moře a podobně, si nechat zaznamenat do smlouvy o zájezdu.
  3. Pozor si dejte také především na extrémně výhodné nabídky. Nízká cena by totiž mohla být odrazem nižších nákladů spojených s tím, že agentura neplatí zákonná pojištění.

Na reportáž k tématu redaktorky Zpráv FTV Prima Marcely Svobodové se můžete podívat pod úvodní fotkou.

>>> Aplikace CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ: Porovnejte si nabídky cestovního pojištění na trhu. Stačí zadat pár údajů a máte okamžitý přehled cen i smluvních podmínek.

Prima RÁDCE je také na Facebooku. Najdete nás zde.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.