4 super filmy o single rodičích

Podívejte se na nejlepší filmy o rodičích, kteří na všechno zůstali sami a jejich dítka jim dávají tak trochu zabrat.

Mají na krku klidně dvě dítka a na všechno jsou sami. Jaké pohlaví vás napadne, když se zmíníte o single rodičovi? Většinou jsou to ženy, ale není výjimkou i tatínek starající se bravurně o své potomky. Některé filmy vypovídají o tom, jak je těžké být single rodičem, jiné o tom, jak najít novou druhou polovičku. Někdy se dokonce dozvíte i to, jak je těžké zvykat si na to být rodičem jediným.

1) Kramer vs. Kramerová

Oscarové drama s Dustinem Hoffmanem a Maryl Streep. Vytíženého televizního producenta opustí krásná žena a nechá mu na krku malého syna, s kterým nemá otec skoro žádný vztah. Ze dne na den je ale nucen ho vybudovat.

2) Jak na věc

Britská romantická komedie, kterou Hugh Grant natočil po svém obrovském úspěchu v Deníku Bridget Jonesové. Starý mládenec zjistí, že hrát si na single tatínka je jeden z nejlepších balicích triků vůbec. Jeden chlapec si ho však omotá kolem prstu, aniž by sobecký milionář chtěl, a tak se stává vypůjčeným single rodičem.

3) Prázdniny

Klasika, kterou sledujeme hlavně o Vánocích vypráví vedlejší příběh o muži z Anglie, jenž se zamiluje do profesionální střihačky s americkým úsměvem. Jude Law to však s citově chladnou Cameron Diaz nemá příliš jednoduché. Rozhodně ne ve chvíli, když tajně vychovává po smrti své manželky dvě krásné dcerky.

4) Erin Brokovich

Další oscarové drama podle životopisu single matky, jež se rozhodla bojovat s větrnými mlýny – respektive s elektrárenskou společností, která znečišťuje podzemní vody. Následky, které zanechal jedovatý chrom na obyvatelích přilehlého pouštního městečka, jsou katastrofální – zhoubné nemoci, genetické změny, potraty. Erin se jako matka tří dětí a sekretářka v právnické společnosti však nehodlá vzdát!

5) Láska pod hvězdami

Snímek uvidíte tuto neděli na Prima LOVE ve 20.15.

Duchem stále mladá postgraduální studentka Becca naváže nečekané a nesourodé přátelství s tichou Emily, která nedávno ztratila matku. Becca pomáhá Emily společně s jejím otcem překonat tyto těžké chvíle a den za dnem povzbuzují zlomenou dívku k tomu, aby našla sílu jít dál. Emily Beccu na oplátku vede k dospělácké zodpovědnosti. Jejich vzájemný vztah však projde zatěžkávací zkouškou – Becca si začne s Emilyiným otcem Natem a obě dívky se musejí s nezvyklou situací vypořádat.

Sdílejte článek