5 nejlepších filmů o nebezpečném životě spisovatelů

Na Prima LOVE vás v neděli večer čeká thriller Vražedné pochybení, kdy spisovatelka ukradne rukopis někomu jinému. Někdy mají spisovatelé zajímavější život než jejich vlastní knihy. Někdy je to naopak. Podívejte se na několik následujících tipů o zajímavých filmech, které pojednávají o spisovatelech a jejich životních osudech.

Co uvidíte v neděli na Prima LOVE?

V neděli na Prima LOVE uvidíte thriller Vražedné pochybení. Začínající spisovatelka Julia musí odevzdat nakladateli rukopis své nové knihy. Protože však nemá nic napsaného, místo vlastního předloží román kamarádky, která spáchala sebevraždu. Najednou však začne docházet k podivným vraždám...

Sledujte na Prima LOVE ve 20.15 thriller Vražedné pochybení.

5 nejlepších filmů o životech spisovatelů

Pokud milujete knihy, určitě vás zajímají i životy klasiků, které čtete, nebo problémy, s kterými se spisovatelé jako umělecké duše pravidelně potkávají. Máme pro vás 5 tipů na báječné filmy o lidech, kteří se živí psaním knih.

1) Muž z Acapulca

Yes, no, OK! Shrbený spisovatel v zatuchlém bytě píše jeden ze svých dalších literárních kýčů o dokonalém agentovi. Ten je nejen velký svůdce (a neví o tom!), ale i zároveň berličkou pro rozvedeného literáta, který se snaží získat dívku odvedle.

2) Slova

Bradley Cooper jako začínající spisovatel napíše debut své generace. Má úspěch, slávu a krásnou ženu ve svém novém bytě. Jednoho dne ho však v parku kontaktuje muž s faktem, že tuto knihu nenapsal on. Můžete se těšit na příběh v příběhu a dokonale zaznamenané psychologické pochody hlavní postavy, které v ten moment rozhodně závidět situaci nebudete.

3) Muž ve stínu

V thrilleru Romana Polanského s hlavní rolí s Ewanem McGregorem neuvidíte ani kapičku krve, žádné honičky v autě, natož mrtvolu. I přesto je příběh o spisovateli, jenž píše autobiografie slavných (v anglosaském světě se používá termín "ghost writer", kdy skutečný spisovatel zůstává v anonymitě), výjimečně napínavý. Autor se dostává do vysoké politické hry britského premiéra ve chvíli, kdy je jeho spisovatelský předchůdce zavražděn.

4) Hodiny

Oscarové drama vycházející z knihy držitele Pulitzerovy ceny Michaela Cunninghama. Kniha i snímek je složený z několika životních příběhů žen odehrávajících se v jiném čase. Jedním z nich je i bolestivý osud anglické spisovatelky Virginie Woolfové.

5) Kvílení

James Franco zpodobňuje v úspěšném snímku básníka s pobuřujícím životem v roce 1957. Báseň Allena Ginsberga Kvílení se stává předmětem soudního líčení pro údajnou obscénnost. Podle strážců veřejné morálky je „neamerická“, protože otevřeně zpodobňuje homosexualitu a užívání drog. Příběh je propleten několika liniemi z osobního života, ale i ze snahy psát texty, které jsou ty nejautentičtější.

Sledujte nedělní snímek Vražedné pochybení na Prima LOVE už tuto neděli ve 20.15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.