Seriály a filmy

10. července 2014 19:00

Petra Kloidová

5 věcí, které nevíte o zrzavé krásce Julianne Moore

Tahle zrzka má pověst herečky, která zahraje sebetěžší roli. Jako by si ji dramatické role vybíraly samy. V pátek ji na Prima love uvidíte ve snímku Mapa mého světa. A jak jinak, bude se jednat o těžké téma. Smrt dítěte a zkouška ženského přítelství. Teď však pojďte poznat křehkou Julianne víc.

V pátek na Prima love ve 20:15 uvidíte snímek Mapa mého světa. Film vypráví o životní zkušenosti, kdy jedna vteřina může změnit celý váš dosavadní život. Školní zdravotní sestra Alice (Sigourney Weaver) žije na farmě v malé obci ve Wisconsinu. Má dvě krásné holčičky, milujícího manžela a nejlepší kamarádku Terezu (Julianne Moore). Jako již po několikáté Alice slíbí, že vezme Tereziny děti společně se svými k vodě. Jedno nepatrné zaváhání, jeden letmý pohled jinam... a celý život se rázem změní. Lizza, dcera Terezy, leží nehybně na hladině jezera a nejeví známky života. Přátelství mezi Alicí a Terezou je náhle vystaveno té nejtěžší zkoušce, která je plná bolesti, nenávisti, zklamání a provinění...

Jednu z hlavních rolí hraje Julianne Moore. Vídáte ji skoro všude, nejvíce si ji můžete pamatovat z geniálního Mlčení jehňátek. Přesto o této křehké krásce nevíte skoro nic? Poznejte ji blíže.

1) Má doma knihovnu plnou hororových děl Stephena Kinga

"Vždycky jsem byla jeho velký fanoušek. Myslím, že je neuvěřitelný spisovatel," říká o něm.

2) Nikdy neměla nikde žádné kořeny

S rodiči odmala cestovala, tatínek byl vojenský soudce. Vystřídala dvě základní školy, dvě střední školy a herectví je vlastné jedno velké stěhování se za prací. Nikdy neměla příliš přátel, protože nikde nepobyla na delší dobu. "Moc dobře znám pocit, že nikam nepatříte, na škole se mnou v podstatě nikdo nemluvil. A je vždycky nutné si toto připomínat, aby byl člověk rád za to, co vybudoval v dospělosti," vysvětluje.

3) Nikdy nepatřila mezi oblíbence

I když vydělává několik milionů dolarů ročně, její tichá povaha ji předurčovala k tomu být outsider: "Pracovala jsem vždycky tvrdě, byla jsem dobrá studentka, hodně jsem se snažila i v dramatickém kroužku. Nicméně, jak sem řekla i své dceři, sama jsem se snažila dostat i mezi oblíbenější část studijní společnosti. Chtěla jsem mezi roztleskávačky. Nikdy mě mezi sebe nevzaly," vzpomíná

4) Julianne a bůh

Na střední a vysoké škole byla silně věřící. Zatímco teď věří hlavně v imaginaci a sílu lidské energie. V jednom z rozhovorů potvrdila, že dokonce věří na telekinezi. Slušný skok od křesťanského boha, že?

5) Divadlo hrála i s Al Pacinem

Julianne miluje divadlo a první herecká léta strávila právě na newyorských prknech, která znamenají svět. Navíc k její nadějné kariéře herečky patřilo vystupování s Al Pacinem ve hře "The Father". Poté se objevovala na jevišti v režii Andre Gregoryse ve hře Antona Čechova Strýček Váňa, kterou si ještě zopakovala ve filmové verzi "Vanya on 42nd Street".

Podívejte se na Julianne Moore ve snímku Mapa mého světa na Prima love v neděli ve 20:15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 9. 12. 2023

Inspirace vás dnes může zasáhnout jako blesk z čistého nebe. Vaše představivost, inovace a vynalézavost jsou na vysoké úrovni. Cokoli vymyslíte nebo objevíte, by mělo přitáhnout velkou pozitivní pozornost. Vaše nervy by mohly být poněkud napjaté, a tak se snažte zachovat klid a nenechte se příliš vyvést z míry, pokud tu a tam narazíte na nějaké překážky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.