Seriály a filmy

22. července 2017 22:00

Petra Kloidová

9 nesmlouvavých faktů o Pobřežní hlídce

Seriálový fenomén Pobřežní hlídka můžete sledovat každý den ve 12.55 a v 18.40. Podívejte se na jasná fakta, která se zdají dnes skoro neuvěřitelná!

Pobřežní hlídka měla premiéru už na podzim roku 1989, ale hned po odvysílání první řady byl seriál pro malý zájem diváků zrušen. Jeho tvůrci seriálu a hlavní hvězda David Hasselhoff se s tím však nehodlali smířit. Věřili, že Pobřežní hlídka má potenciál, a tak sehnali zahraniční investory a v roce 1991 vrátili Pobřežní hlídku zpátky na televizní obrazovky.

Pobřežní hlídku vysílalo 144 zemí světa

Pobřežní hlídka se stala jedním z nejúspěšnějších seriálů 90. let.

Pobřežní hlídka se zapsala do Guinnessovy knihy rekordů jako nejsledovanější seriál na světě. Seriál se vysílal v celkem 144 zemích a každý týden ho sledovala zhruba miliarda natěšených diváků.

Nová filmová verze slaví úspěchy

Seriál pronikl tak hluboko do popkultury, že v roce 2017 vznikla nová filmová verze. V hlavních rolích hrají Dwayne Johnson (Rychle a zběsile 6, San Andreas), Zac Efron (Muzikál ze střední, Znovu 17), Priyanka Chopra (Quantico), Alexandra Daddario (San Andreas) a topmodelka Kelly Rohrbachová.

Film Pobřežní hlídka šel do kin 16 let poté, co se přestaly natáčet nové díly seriálu.

Pobřežní hlídku vymyslel překvapivě bývalý plavčík

Pobřežní hlídku si vysnil výkonný producent Gregory J. Bonann, který dříve býval plavčíkem a potkával se na pláži s kolegou Michaelem Newmanem. Ten později pracoval na seriálu jako odborný poradce, a dokonce si pod vlastním jménem zahrál jednoho z členů Pobřežní hlídky.

Třetí řada seriálu byla přelomová

Ve třetí řadě Pobřežní hlídky se poprvé objevila Pamela Anderson, která původně prorazila v seriálu Kutil Tim. Kromě ní se představily i budoucí hvězdy Nicole Eggert, Alexandra Pauová, David Charvet a světový surfařský šampión Kelly Slater.

Proč si Pamela Anderson pojmenovala implantáty? To se dočtěte tady na Prima LOVE

Pamela Anderson se rychle stala světovou hvězdou. V Pobřežní hlídce hrála až do roku 1997. Seriál opustila po odvysílání sedmé řady.

Podívejte se na seriálový fenomén a zavzpomínejte na mládí. Pobřežní hlídku uvidíte na Prima LOVE každý den ve 12.55 a v 18.40.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.