96 hodin podruhé aneb tentokrát se servíruje Odplata

Slušné tempo, dostatek akce, syrová atmosféra, Neesonovi to tu pořád sekne a když dělá to, co „umí nejlíp,“ to jest prát se a čarovat s bouchačkou, zapomenete na všechno ostatní kolem. Pokračování prvních 96 hodin si pusťte v pátek ve 21.45 na Primě.


Pokud jste viděli první thriller 96 hodin, víte, že Liam Neeson tu vystupuje v roli nemilosrdného agenta CIA, který byl postaven před životní zkoušku: Buď najde dceru unesenou albánskými překupníky s bílým masem do 96 hodin, nebo ji nadobro ztratí. Po velkém diváckém úspěchu „jedničky“ se producent a spoluscénárista Luc Besson rozhodl natočit pokračování. V podobném duchu a v podobném obsazení.

Podívejte se na upoutávku:

Znovu se tedy setkáme s agentem CIA, Bryanem Millsem (Liam Neeson), a jeho půvabnou dcerou Kim (Maggie Grace). Dvojici doplní ještě bývalá Bryanova manželka Lenora, která spolu s dcerou překvapí ex-manžela na jeho polopracovním výletě v Istanbulu. Nápad, že by si všichni společně mohli ve městě užít prima prázdniny, vezme však brzy za své. Lenora je přímo před zraky Bryana unesena a agent CIA brzy pochopí, že vyjednávání s únosci nemá v tomto případě smysl. Za únosem stojí totiž otec jednoho z Albánců, které Bryan před několika lety při svém pátrání po dceři popravil. A jeho motiv není nic jiného než pomsta.

Bryan tak znovu musí využít všechny své schopnosti a udělat to, co umí nejlíp: rvát se a bojovat do posledního dechu. Za svou rodinu a za její bezpečí.

Věděli jste o filmu 96 hodin: Odplata, že...

  • Snímek byl nominován na ocenění Saturn v kategorii Nejlepší akční / dobrodružný snímek. O Saturny soutěží každý rok v Americe snímky žánru sci-fi, fantasy a horor.
  • Ačkoli většina zlosynů se rekrutuje z albánského kriminálního podsvětí, pouze jeden z herců má skutečně albánské kořeny.
  • „Jednička“ měla rozpočet pouhých 25 milionů dolarů, což v hollywoodské filmové branži skutečně není mnoho. Naproti tomu „dvojka“ spolkla již téměř dvojnásobný budget, celých 45 milionů dolarů.
  • Oba snímky skončily jako jasné kasovní trháky. Zatímco první Odplata vydělala celosvětově přes 220 milionů dolarů, druhá svým tvůrcům vynesla více než 360 milionů dolarů.

Režie: Olivier Megaton

Scénář: Luc Besson, Robert Mark Kamen

Kamera: Romain Lacourbas

Hudba: Nathaniel Méchaly

Hrají: Liam Neeson, Famke Janssen, Maggie Grace, Rade Šerbedžija, Luke Grimes, Leland Orser, Jon Gries, D.B. Sweeney, Ergun Kuyucu, Laura Bryce, Alain Figlarz, Luran Ahmeti, Cengiz Bozkurt, Michaël Vander-Meiren, Uğur Uğural

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.