Alec Baldwin a Anthony Hopkins spolu Na ostří nože

Na ostří nože - upoutávka

Klasický thriller o přežití tentokrát v nádherné, ale neúprosné aljašské divočině. Navíc v podání hollywoodských es – Anthonyho Hopkinse, Aleca Baldwina a slavného cvičeného medvěda grizzly Barta. Ve středu ve 22.05 na Primě.

Anthony Hopkins v roli postaršího miliardáře s fotografickou pamětí Charlese, Alec Baldwin jako sympatický fotograf Bob, modelka Elle Macpherson jako modelka Mickey, mladá a půvabná manželka Charlese, a ano, již zmíněný medvěd grizzly Bart v roli… medvěda grizzlyho. Tolik hlavní hrdinové.

Jak jsme již v úvodu naznačili, jde tu o přežití v pustopusté nehostinné aljašské divočině, ale tvůrci zápletku tentokrát ještě trochu vyšperkovali a přidali pro někoho více, pro někoho méně nečekaný zvrat. Ale nebojte, o překvápko vás nepřipravíme. Prozradíme jen, že se můžete těšit na nefalšované filmové dobrodružství umocněné opravdu povedenými medvědími scénami, bojem myslí dvou diametrálně rozdílných mužů a nádhernou přírodou.

S úctou k oběma hlavním lidským hrdinům ovšem musíme vyzdvihnout především výkon jejich chlupatého parťáka, protože před tím, co Bart před filmovou kamerou předvedl a jak věrohodně to působí, nezbývá než smeknout. I když pochvala za to možná nepatří pouze Bartovi, ale i následnému kouzlení střihačů ve studiu. Jak se Alec Baldwin nechal po zhlédnutí filmu slyšet, Bart by měl střihačům posílat košík ovoce každý den za to, že ho udělali tak strašidelného.

Bart the Bear

se narodil v roce 1977 a zemřel ve věku 23 let v květnu 2000. V letech své aktivní kariéry mezi roky 1980 až do své smrti se objevil v bezpočtu filmů, z těch nejznámějších jmenujme třeba Medvěd (1988), Legenda o vášni (1994), Útěk do divočiny (2007), Koupili jsme ZOO (2011) a další.

Bart má svůj profil na filmovém webu iMDb i Wikipedii a za svou kariéru si zahrál s takovými herci jako Robert Redford, Morgan Freeman, Dan Aykroyd, Ethan Hawke, Steven Seagal, Brad Pitt a s Anthony Hopkinsem dokonce dvakrát.

Všichni byli prý ohromeni tím, jak dobře byl Bart trénovaný, a režiséři snímků Medvěd a Na ostří nože ho dokonce oslovovali přezdívkou ‚John Wayne medvědů‘. Jeho trenéři, manželé Doug a Lynne Seus, měli Barta v péči od malička; narostl jim do úctyhodné velikosti – měřil 2,90 metru a vážil 680 kilogramů.

Věděli jste, že…

  • Anthony Hopkins trpěl po dobu natáčení bolestmi zad, na které užíval silná analgetika. Během filmování jedné ze scén spadl do ledové řeky a díky práškům necítil, jak velká je mu zima, až začal projevovat známky podchlazení. Musel být okamžitě transportován do nemocnice.
  • Původní název filmu měl být Knihomol. Tři měsíce před uvedením do kin se ale filmové studio rozhodlo, že by to chtělo trochu atraktivnější název. Nakonec to vyhrál The Edge – v doslovném překladu ostří.
  • Pro roli Charlese, kterou ve finále získal Hopkins, byli také zvažováni Robert De Niro a Dustin Hoffman.

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.