Seriály a filmy

14. ledna 2021 23:30

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra. Nejlepší zfilmování slavného komiksu

Je krásná, mocná a sexy. Vládkyně Egypta má trn v patě v podobě vládce Říma, Caesara. Rozhodne se mu ukázat, že umí nejen dramaticky třískat vázami, ale i postavit palác za tři měsíce. Úkol pro Asterixe a Obelixe.

Kameny velikosti náklaďáku si hladce razí cestu. Z paláce se stalo minové pole. Z prachu a rozvalin vyběhne malý pejsek a chrabrý válečník Asterix.

Hrdina si přihne kouzelného nápoje a jako by měl hořící kouli u zadku, pádí pod ochranná křídla super svůdné Kleopatry.

Nejlepší zfilmování slavného komiksu si nenechte ujít v sobotu od 20:15 na Primě.

Pro nadlidský úkol vládkyně Egypta je naštěstí jako stvořený mladý architekt Numerobis a jeho přátelé z daleké studené Galie, druid Panoramix, dobrácký tlusťoch Obelix a vychytralý Asterix.

Oproti předchozímu dílu není Asterix (Christian Clavier) takový suchar a bezhlavě se zamiluje do Kleopatřiny kurtizány. Obelix (Gérard Depardieu) dostane konečně napít kouzelného nápoje, což je jeho druhý největší životní sen hned po mlácení Římanů. Tajně propašuje pejska Idefixe až do Egypta, což se ukáže jako dobrý nápad, protože jim několikrát zachrání život, stane se miláčkem Kleopatry a navíc zvyšuje myšlenkovou kapacitu Obelixe na úroveň dospělého orangutana.

Zajímavosti o filmu. Co nejde zparodovat, jako by nebylo

První film na motivy slavného francouzského komiksu se odehrával ve francouzské vesničce, druhý díl zůstává především v Egyptě.

V obou snímcích hrají hlavní postavy stejní herci, ale to je tak všechno, co mají společné. V pořadí druhý hraný film je považován za nejlepší, jaký byl natočen. Režisér Alain Chabat totiž správně pochopil, že pro adaptaci nestačí dobrý původní příběh. Film se tak řídí heslem: co nejde zparodovat, jako by nebylo.

Uvidíme tak siluetu Darth Vadera, vykořisťované soudruhy či nákupy suvenýrů. Komičnu a skvělé atmosféře pomáhá i hudba – od slavného songu Jamese Browna I Feel Good po italskou romantiku Ti Amo. Tu nazpíval Umberto Tozzi spolu s představitelkou Kleopatry, italskou supermodelkou Monicou Bellucci.

Zatímco první díl narážel na okupaci Francie, teď se ironizuje nedokončený sen Napoleona o získání Egypta. Nakonec je ale jasné, že zpustošením se země nezískávají. Jak Caesar zjistí, mnohem příjemnější je kulturní asimilace díky nejkouzelnějšímu z nápojů – lásky Kleopatry.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.