Seriály a filmy

28. ledna 2021 23:00

Asterix a Obelix ve službách Jejího veličenstva. Komu by rád sloužil sám Depardieu?

Sranda musí být! Zejména v sobotu večer. Čekají vás dva oblíbení šprýmaři. Tentokráte půjde o vážnou věc, je totiž třeba zachránit královnu a celou Británii před zdivočelými římskými legiemi. Nenechte si ujít komedii Asterix a Obelix ve službách Jejího veličenstva. U nás na Primě v sobotu ve 20:15!

Jednoho dne Julius Caesar a jeho legie napadnou Británii. Země lehá pod tlakem Římanů rychle, až na jednu vesničku s velmi statečnými obyvateli. Královna se rozhodne své poddané podpořit, a tak vyšle důstojníka Antiklimaxe do Francie, která jsou proslulá vojevůdcovskými schopnostmi. Francouzi Britům opravdu pomohou. Darují jim sud jakéhosi čarovného lektvaru. Výpravu zpět do Británie doprovázejí Asterix s Obelixem a to by bylo, abychom si neužili srandy, ale i příjemného mrazení z všudypřítomných nástrah.

Julius Caesar se ale hned tak nějaké léčky nezalekne a povolá na pomoc Normanďany, bájné to bojovníky severní polokoule. A tak se v centru boje utkají hned čtyři mocnosti: Britové, Francouzi, Římané a Normanďané, všechny snažící se zmocnit kouzelného lektvaru. Je možné, aby národ spasil čarovný nápoj? S Asterixem a Obelixem je možné všechno!

A když se podíváme na život představitele jednoho z ústředních hrdinů, herce Gérarda Depardieu, možné je všechno i v životě.

Bláznivý Depardieu jel na motorce na operaci srdce

Je to tak. Desátého července 2000, když mu bylo pouhých 52 let, postihl Gérarda Depardieu infarkt. Bypass byl nutný, ale nenásledoval bezprostředně. A tak na plánovanou operaci herec vyrazil na motorce. I když se o rok dříve, během natáčení prvního dílu Asterixe a Obelixe, na motorce vyboural. V roce 1999 dokonce na půl roku přišel o řidičský průkaz za jízdu v opilosti.

Pestrý život Francouze, který se stal občanem Ruska

Oblíbený francouzský herec si umí užívat. Nejenže je uznávaným výrobcem vína, dokonce vlastní dvě – prý vyhlášené – restaurace v Paříži: jmenují se La Fontaine Gaillon a L´Ecaille de la Fontaine. Vínem je zásobí bohatě, vlastní vinice ve Francii, Itálii, Maroku a Alžírsku.

O lásce k lahodnému moku prohlásil: „Na této zemi potřebuju jen málo. Ale ve sklence, v té chci mít hodně.“

Nejobsazovanější francouzský herec vydělává v průměru 800 000 euro za film, a tak si může dovolit tu a tam podpořit nějakého politika. V roce 2012 to byla prezidentská kampaň Nicolase Sarkozyho.

A co dál? Začátkem roku 2013 mu ruský prezident Putin udělil občanství. Akt byl výsledkem několikaletého hercova ‘boje‘ za nižší daně, ale i dlouholetého obdivu vůdců autoritářských režimů. Herec navštěvoval například Fidela Castra, na seznam jeho oblíbenců patří také běloruský diktátor Alexander Lukašenko či Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov.

V roce 2018 se pak Depardieu nechal slyšet, že touží také po tureckém občanství. O svém plánu se svěřil v Pchjongjangu, kam zavítal s blízkými ze Sdružení přátel Severní Koreje a Francie.

V loňskom roce konvertoval k pravoslavné víře. Pokřtít se nechal v katedrále Sv. Alexandra Něvského v Paříži.

Nenechte si ujít rodinnou komedii Asterix a Obelix ve službách Jejího veličenstva s Gérardem Depardieu v hlavní roli! Už v sobotu ve 20:15!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.