Asterix a Obelix. Poradí si v sobotu s přesilou?

Filmová lahůdka pro fanoušky slavného komiksu o mazaném Asterixovi a natvrdlém silákovi Obelixovi, ožije v sobotu ve 20.15 na Primě.

Pět set po zuby ozbrojených Římanů se řítí na padesát Galů.

Ti jsou vybaveni pouze pěstmi, veselými úšklebky a – samozřejmě – kouzelným nápojem. Tlusťoch Obelix rozpřáhne paže a vystřelí vojáky jako kuželky kamsi do nebe.

Jeho narozeninové přání se splnilo. Může dát pořádnou nakládačku celé římské armádě a ještě přátelsky zamávat Caesarovi.

Caesar ovládl Kartágo a chystá se dobýt Británii. Jenže zjistí, že jedna malá galská vesnička děsí jeho vojáky jako ta nejhorší noční můra. Bydlí v ní totiž druid vařící instantní nápoj neporazitelnosti. Účinkuje sice jen deset minut, i přesto je výsledek efektivní.

Nepřátelští vojáci odlétají vzduchem a Caesar musí vytáhnout čelenku, aby se také nevydal do výšin. Vymyslí proto lest, jak unést druida a mučením z něj recept na tekuté mužské štěstí získat.

Původní komiks stvořili René Goscinny a kreslíř Albert Uderzo v roce 1959. Inspirovali se americkými superhrdiny, což je vidět například v postavě Obelixe a dalších siláků z jejich vesnice. Místo pavoučího kousnutí nebo problémů s radiací se stávají silnými jen na chvíli. Nemusí žít tajné životy a nehrají si na sebeobětující se tragédy. Brání si svoje malé území a nejradši ze všeho mají divočáky k večeři.

Příběh vznikl na pozadí válečných proher Francie, která jako velmoc upadala od druhé světové války. Hlavní myšlenka komiksu je, že ne všichni Francouzi během okupace Německem kolaborovali. Naopak, našli se bojovníci hrdě čelící přesile.

S čím si museli poradit herci filmu Asterix a Obelix?

Christian Clavier jako Asterix je ve filmu trochu mrzout, a tak komické situace vytváří Gérard Depardieu alias Obelix.

Jeho úkolem je nosit menhiry, on ale raději honí divočáky a Římany. Pro svoji roli musel Depardieu ztloustnout dvacet kilo, což mu nijak nevadilo, protože je milovník jídla, stejně jako jeho filmová postavička.

Herci si také museli poradit s živými krokodýly a pavouky. Sklípkanů mezi nimi pobíhalo sto a každý večer se nějaký ztratil, jak přiznává režisér Claude Zidi.

Nejlepší francouzský komiks v prvním hraném vydání si nenechte ujít v sobotu ve 20.15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.