Asterix s Obelixem se rozjedou do Egypta

Galští hrdinové tentokrát navštíví v Egyptě samotnou Kleopatru. Hraná podoba kresleného komiksu překonala svým rozpočtem film Asterix a Obelix a převzala po něm žezlo nejdražšího filmu v dějinách francouzské kinematografie.

Postavit v roce 52 před naším letopočtem vznosný palác za tři měsíce? Nesplnitelný úkol! Ale i tak byla Kleopatra ochotna uzavřít se samotným Ceasarem sázku a ukázat, že to dokáže. Cílem bylo uznání egyptského národa jako největšího národa mezi všemi. Jak ale stavbu zvládnout v šibeničním termínu? Pomohl by zázrak, lépe řečeno zázračný nápoj. S ním mají skvělé zkušenosti obyvatelé jedné nezdolné galské vesnice a především nerozlučná dvojka Asterix a Obelix. Podaří se jim pomoci slavné egyptské královně a potupit tím Caesara?

Je to nesnadný úkol. Už v roce 1968 se do něj kreslené postavičky pustili v animovaném dobrodružství a sklidily velký úspěch, stejně jako před tím komiksová předloha. Hraný film z roku 2002 se snažil zůstat věrný předloze. Tvůrci upustili od toho, aby příběh propojili s dalšími samostatnými Asterixovými dobrodružstvími, což bylo po úspěchu Asterixe a Obelixe z r. 1999 velmi odlišné.

Tady malá ochutnávka:

Další změnou oproti prvnímu hranému filmu o kreslených hrdinech bylo obsazení režisérského křesla. Místo Claude Zidiho se v něm uvelebil Alain Chabat. Je to herec, který si založil s přáteli komediální skupinu a postupně se vypracoval až na producenta, režiséra a scénáristu. Vy se s ním setkáte v roli Caesara, který v žádném případě neočekává, že by mohl beznadějně nevýhodnou sázku prohrát.

Koho obsadit do role fascinující Kleopatry vyřešili producenti jednoduchou volbou. Přizvali ke spolupráci nádhernou Moniku Bellucciovou. Obdivovatelé ženské krásy mohou jen děkovat za to, že tato vnadná žena si musela jako studentka práv přivydělávat modelingem. Od něj byl už jen krůček k filmování. Do povědomí diváků ji vystřelil Francis Ford Coppola, když si ji vyhlédnul do svého zpodobnění slavného Drákuly.

Blíž než do Ameriky však bylo z rodné Itálie do sousední Francie, a tak začal šarm Moniky pronikat i do povědomí evropských diváků. Zkušenosti nasbírané během herecké kariéry naplno projevila ve filmu Malena, kde okouzlila nejen svým vzhledem, ale především strhujícím výkonem. O dva roky později už nasadila černou paruku a zdobila Asterixovo egyptské dobrodružství.

V neděli večer vaše oko potěší nejen tato krásná herečka, ale také spousta jejích nádherně nazdobených kostýmů, z nichž jeden byl pokryt 5000 perlami. Čeká na vás ale i mnoho dlaších skvělých herců (včetně G. Depardieua a Ch. Claviera, o kterých jsme psali v souvislosti s filmem Asterix a Obelix), mnoho vtipných scén, davy komparsistů, kolem 70 3D efektů, nepřeberně parodických odkazů na známé filmy a také se dozvíte, jakým způsobem přišla slavná velká Swinga v Gíze o svůj obrovitý nos.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.