Avatar - nenechte si v sobotu večer ujít nejúspěšnější film všech dob!

Vrtulníky střílejí na létací draky, na kterých sedí přerostlí kříženci kočky a Šmoulů. Je mezi nimi i jeden, který mezi ně nepatří, a přesto za ně bojuje. Vítejte na jedinečné výpravě do světa Pandory, planety chrabrých bojovníků a magické přírody. V sobotu 12. října ve 20:15 na Primě.

Jake býval voják, nyní je ale upoutaný na invalidní vozík. Po tragické smrti bratra se chopí příležitosti a odletí na cizí planetu Pandoru, kde na něj čeká jeho avatar, modré tělo, které je větší než lidské a v němž může běhat a skákat po libosti.

Výprava do cizí země pro něj znamenala pouze útěk a výdělek na operaci nohou, ale svojí odvahou si získává zdejší obyvatele a stává se jedním z nich. Brzy ale přichází volba – zradí lidskou rasu a bude bojovat za zemi, v níž se nenarodil, aby zachránil její jedinečnou přírodu a s ní spjaté obyvatele?

Velkým lákadlem filmu je především vizuálně skvěle zvládnutá luminiscenční příroda, zvířata vypadající jako přerostlý pterodaktyl, mořský koník nebo nepovedený genetický experiment se psy. Květiny tu létají, stromy přechovávají vzpomínky a na celé planetě funguje podivná (a finančně velmi úsporná) internetová síť, do které se zapojíte pouze konečky svých vlasů.

Avatar se stal po Titaniku druhým nejvýdělečnějším filmem historie. Není se co divit, když na speciálních efektech pracovalo 800 lidí a na každé vteřině filmu se strávilo 100 hodin.

Režisér a scénárista filmu, James Cameron, je známý jako tvůrce Terminátora, Vetřelce, a především Titaniku, který získal 11 Oscarů. Začínal přitom jako řidič kamionu, který ve volném čase psal scénáře. Jako režisér je velmi náročný, na Titaniku pracoval 18 hodin denně a herci ho milují i nenávidí zároveň.

Při natáčení Avataru byl oproti jiným filmům ještě mírný, pouze chtěl, aby se herci sžili s přírodou, a tak je nechal na Havaji tábořit a chodit na hory. Nakonec za Avatara obdržel dva Zlaté glóby.

Nenechte si ujít příběh o střetu dvou kultur, o lásce a o jednom přerostlém modrém sexy chlápkovi, který zachraňuje svět. V sobotu ve 20:15 na Primě.

Verča Loudová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.