Seriály a filmy

10. června 2015 21:00

Gabriela Gabrielová

BATIST Medical pomáhá a pečuje

BATIST Medical, významný český výrobce zdravotnického materiálu, se pravidelně podílí svou účastí v charitě.

BATIST Medical je společnost, která každý rok společně s organizátorem Davidem Novotným pořádá společensko-charitativní projekt NEJSESTŘIČKA. Cílem této soutěže, ve které nejde ani o věk, ani o fyzickou krásu, je poukázat na náročnou práci sestřiček a vyzdvihnout jejich podstatnou úlohu ve zdravotnictví, profesionalitu a chování nejen k pacientům a vyjádřit jim touto akcí poděkování. Mimo to, akce má hlavně charitativní charakter a BATIST díky ní pravidelně přispívá také na provoz prvního českého hospice – Hospice Anežky České v Červeném Kostelci.

Dalším významným projektem byla podpora při záplavách v Praze a severních Čechách v roce 2013, kde se společnost opět aktivně postarala o pomoc potřebným ve spolupráci s Českým Červeným Křížem. V roce 2014 společnost věnovala zdravotnické pomůcky Domácímu hospici Setkání, který působí na Rychnovsku. Tyto pomůcky pomáhají zdravotním sestrám při jejich náročné práci o těžce nemocné pacienty v domácí péči a přináší pacientům úlevu od bolesti a dalších symptomů v důstojném domácím prostředí.

Avšak nezapomíná pomáhat ani v zahraničí.

Ve společnosti BATIST Medical v Červeném Kostelci se pravidelně organizují nakládky kontejnerů s humanitární pomocí nejchudším obyvatelům Indie. Tradiční pomoc, při níž doputuje zdravotnický materiál v hodnotě téměř 4 a půl mil. korun z Batistu až do indické Kalkaty, organizuje Nadace svatého Františka z Assisi. Nezapomnělo se ani pomoci postiženým nemilosrdným válečným konfliktem v Sýrii, ale třeba také těm, které zasáhla ničivá povodeň na Balkáně. Povodně na Balkáně v květnu 2014 patřily k největším povodním na území Chorvatska, Bosny a Hercegoviny a Srbska od konce 19. století. Na humanitárním koncertu věnovaném záplavovým oblastem v Bosně a Hercegovině a Srbsku v Praze získala společnost BATIST Medical a.s. veřejné poděkování od občanského sdružení Lastavica.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.