Seriály a filmy

4. dubna 2018 05:02

Iva Kropáčková

Bílé skvrny na kůži můžou zmizet. 3 fotodůkazy, že nad vitiligem lze vyhrát

Mysleli jste si, že se bílých skvrn na kůži nemůžete zbavit? Ukážeme vám u tří pacientů, že to jde. Bezpečnou cestou...

Vitiligo není až tak výjimečné onemocnění. Naopak. Tzv. nemocí bílých skvrn trpí až padesát milionů lidí včetně známých osobností, jako je například Bolek Polívka, Lenka Krobotová nebo kanadská modelka Chantelle Brown-Young. Kůže má tendenci ztrácet pigment (barvivo melanin) v menší i větší míře. „Může se jednat o více malých světlých skvrn, nicméně vitiligo může postihnout i větší kožní oblast, která je zcela depigmentována. Skvrny jsou estetickým problémem pro většinu pacientů, zvlášť, jsou-li na viditelných místech, jako jsou obličej nebo ruce,“ vysvětluje dermatolog a majitel Centra klinické a estetické medicíny Derma Medical Clinic Michal Sičák.

Důkaž č. 1 – Vitiligo na krku u malé holčičky

Onemocnění vzniká nejčastěji v rozmezí mezi desátým a třicátým rokem. Není to ale pravidlem. Například už ve třech letech se začala alopecie projevovat u nyní dvanáctileté dívky. Velké bílé skvrny měla ve velkém rozsahu na krku, podpaží, na nohách i na břiše. Už je ale nemá, nebo alespoň ne v takovém rozsahu. V Derma Medical Clinic jí pomohli. Během léčby se bílé skvrny začaly znovu krásně pigmentovat. Podívejte se sami na to, jak vypadal například krk před léčbou a ke konci léčby.

Vitiligo na krku a bradě - Před léčbou a po ní, Foto: Derma Medical Clinic

Důkaž č. 2 – Vitiligo na obličeji

Tato pacientka měla slitou světlou skvrnu po celém obličeji. Vitiligo se ale podařilo úspěšně odstranit.

Vitiligo na obličeji - Před léčbou a po ní, Foto: Derma Medical Clinic

Důkaž č. 3 – Vitiligo na břiše

V tomto případě postihlo vitiligo ve větším rozsahu podbřišek. Na konci léčby zůstalo několik drobných skvrnek. Pacient i lékaři výsledek považují za velký úspěch.

Vitiligo na břiše - Před léčbou a po ní, Foto: Derma Medical Clinic

Co za úspěšnou léčbou stojí?

Bez vedlejších účinků lze vitiligo vyléčit pomocí laseru, který může být zkombinován s další terapií, což efektivitu celé procedury ještě zvyšuje. Jedná se v tomto případě o kombinovanou regenerativní medicínu. Tu můžete podstoupit právě v Derma Medical Clinic. „Konkrétně se jedná se o vědecky podloženou metodu, která je založena na využití kombinace mikrojehličkové terapie s aplikací vlastní bioaktivní plazmy bohaté na trombocyty s následným ošetřováním excimerovým laserem. Postižená oblast je tímto procesem velmi přesně ošetřena, a zároveň v sobě obsahuje všechny důležité kroky vedoucí k rychlému zlepšení stavu,“ vysvětluje MUDr. Michal Sičák. Jedná se tak o revoluční léčebnou proceduru, která využívá již tělu přirozenou funkci – jeho regeneraci.

>> Léčba vitiliga v otázkách a odpovědích. Co můžete od celého procesu čekat?

O tom, že lze vitiligo snadno vyléčit, ale někteří pacienti ani neví. „Vitiligo mám od dětství na očním víčku, částečně mi zbělalo i obočí. Od začátku jsem měla pocit, že se ztráta pigmentu moc řešit nedá, lékaři mi ani nic nedoporučovali. Tak jsem tento problém přestala řešit i já, naštěstí ale postižení nemám v takovém rozsahu. To, že účinná léčba ale existuje, je pro mě příjemné překvapení,“ říká sedmatřicetiletá Iveta.

Co pomůže právě vám?

Další důležité informace o této účinné léčbě vitiliga najdete na www.dermamedicalclinic.cz. Pokud se chcete objednat na osobní konzultaci, při které se s lékaři dohodnete, jaká procedura je nejvhodnější právě pro vás, kontakty jsou k dispozici zde.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.