Bíny, Evička Tričko i Martin se vrací v pokračování kultovního filmu Bony a klid 2

„Chceš bony, ňáký bony?" Ulice v centru Prahy patřily jim, vydělávali hodně peněz a divoce je utráceli. Co ale dělá partička někdejších veksláků dnes? To napoví nový snímek režiséra Víta Olmera Bony a klid 2. A vězte, že se můžete těšit nejen na notoricky známé tváře, ale i na neokoukané nováčky!

Premiéra volného pokračování kultovní „vekslácké balady“ z konce 80. let Bony a klid 2 se odehraje 20. května v TIPSPORT Areně v Praze. Celá událost bude laděná do "veksláckého" stylu návštěvníky čeká přehlídka luxusních aut a hity Frankie Goes to Hollywood v podání živé kapely před halou, dost možná je osloví veksláci s typickou hláškou „Chceš bony, ňáký bony?“ a chybět by neměli ani příslušníci Veřejné bezpečnosti kontrolující občanské průkazy.

„Usiloval jsem o natočení pokračování dlouho, mezitím o projekt přišel, film se postupně dostal do rukou asi pěti jiných režisérů – jako by byl prokletý. I z tohoto důvodu je to pro mě zázrak, že jsme dvojku nakonec natočili. A když jsme se před natáčením sešli my, stará parta, měli jsme skoro slzy v očích,“ říká režisér Vít Olmer, který je zároveň i autorem scénáře.

Bíny, Martin, Richard a krásná Evička...

Z vězení je dostala amnestie na začátku 90. let. Svět kšeftů s valutami a bony, nelegálně směňovanými poukázkami do obchodů s jinak nedostupným západním zbožím, je sice dávno pryč, ale způsobů, jak vydělat „rychlý prachy“, je pořád dost. Stačí vědět, jak na to – podvody s dotacemi, úplatky, tunelování, krádeže. Stejně jako ve filmu Bony a klid z roku 1987 i tentokrát příběh začíná příjezdem naivního mladíka Martina (Jakub Prachař). Nemá práci, rodiče, holku ani kamarády. Zato má dluhy a jdou po něm vymahači. Do Prahy se vypravil z Boleslavi sehnat peníze. Pak už stačí, aby potkal Bínyho (Roman Skamene), který už zase šlape chodník, nyní však pouze jako naháněč cizinců před restaurací na Staromáku. Osamělý Bíny vycítí v outsiderovi Martinovi možného parťáka pro nejistou budoucnost a zatáhne ho do svých kšeftíků...

Bíny Martina zapojí do výpomoci tzv. navrtávačům oken, kteří po nocích vykrádají vily boháčů. Oba jsou však při akci téměř lapeni policií a musí se uklidit z Prahy. Nakonec se ocitnou u starosty městečka Brod, kterým není nikdo jiný než někdejší šéf bandy Richard (Josef Nedorost). V Brodě má advokátní praxi i jiný Martin, o generaci starší vozíčkář (Jan Potměšil). Ano, je to ten Martin, který před pětadvaceti lety také přijel do Prahy, kde potřeboval sehnat bony a díky Bínymu nakonec skončil s celou bandou veksláků za mřížemi. Dodnes se nevysvětlilo, kdo Martina tenkrát v kriminále srazil z okna...

Důležitou postavou celého příběhu se stává i Evička (Veronika Jeníková). Dobře se provdala a má kontakty, které se se staré "partě" budou hodit. A mladému Martinovi navíc učaruje Richardova dcera, krásná Linda (Gabriela Kratochvílová, Česká Miss 2013). Začíná se rozjíždět zběsilý kolotoč s nejistými následky, které mohou "doběhnout" každého zúčastněného!

Nechte se nalákat trailerem:

Vstupenky na premiéru filmu 20. 5. 2014 v Tipsport Areně v Praze jsou v předprodeji v síti Ticket Art (www.ticket-art.cz) a Ticket Portal (www.ticketpotral.cz), cena vstupenky je 249,-Kč.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.