Seriály a filmy

20. dubna 2017 11:50

Gabriela Gabrielová

Bláznivý, zábavný a milý Junior

Do obhajování uměleckých kvalit tohoto snímku se tu pouštět nebudeme, protože kdo chce psa bít, hůl si vždy najde. Ale pro zasmání po šoku jménem pondělí ideální film. Primu si nezapomeňte pustit ve čtvrtek od 14.50.

Režisér Ivan Reitman, který se mimochodem narodil před sedmdesáti lety ve slovenském Komárnu, přišel do Hollywoodu s tím, aby natočil kultovní snímky Krotitelé duchů I. a II.

A když už byl v tom a komedie zaznamenávaly nevídaný úspěch po celém světě, řekl si, že by mohl využít i boha akčních filmů, Arnolda Schwarzeneggera, a zkusit udělat něco, co do té doby ještě nikoho ve filmové branži nenapadlo: obsadit Barbara Conana do komediálních rolí, které jsou v přímém rozporu s jeho drsňáckým vzhledem. A tak vznikly známé komedie Dvojčata (1988), Policajt ze školky (1990) a Junior (1994).

Zápletku asi není nutné dlouze vysvětlovat, nepochybujeme, že jste již párkrát měli tu čest. Ve zkratce: Alex Hesse (Arnold Schwarzenegger) a Larry Arbogast (Danny DeVito) pracují na vývoji nového léku, který by měl omezit odmítnutí embrya ženským tělem.

Když je však jejich výzkum uzavřen a pokusy na nastávajících matkách zakázány, rozhodnou se vyzkoušet lék na samotném Hessovi, který se tak stává prvním těhotným mužem na světě...

Absurdní zápletka, Arnold převlečený za ženu svíjející se v porodních bolestech, půvabné herecké souznění ústřední dvojice (kterou dělí – či stmeluje? – skoro půl metru výškového rozdílu), to se přece na obrazovce tak často nevidí.

A pssst, na rok 2020 je plánuje režisér Reitman se svou osvědčenou filmovou partou premiéru snímku Trojčata. V hlavních rolích opět s oblíbenou dvojkou Schwarzenegger & DeVito.

Primu si pusťte ve čtvrtek ve 14.50.

Věděli jste, že...

  • Pro případné nenechavé kritiky snímku: vězte, že film získal dvě nominace na Zlatý glóbus. Za nejlepší mužský výkon pro Arnolda Schwarzeneggera a Nejlepší ženský výkon pro Emmu Thompson. Zas tak špatné to s ním tedy být nemůže.
  • V rámci přípravy na roli trávil Arnold spoustu času v čekárnách gynekologů, aby okoukal, jak se chovají těhotné ženy.

Chybička se vloudí...

  • Všimněte si, že když Alex (Schwarzenegger) strčí do doktora Noaha Banese a ten spadne do polic s knihami na stěně, sesype se na zem spousta věcí a jedna laťka nábytku se zlomí. V dalším záběru jsou ale spadané věci rozházené jinak a laťky jsou zlomené dvě.
  • Když Alex vstupuje do čekárny k Larrymu (Danny DeVito), má vyhrnuté rukávy. V následujícícm záběru jsou ale spuštěné dolů.
  • Jak Alex tak Diana (Emma Thompson) vyndají v průběhu filmu zkumavku s lidským vajíčkem z kontejneru s kapalným dusíkem holýma rukama. To by ale normálně nebylo možné kvůli extrémně nízké teplotě kapalného dusíku (–210°C).
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.