Seriály a filmy

21. srpna 2015 13:00

Gabriela Gabrielová

Bohové musí být šílení II: rodinná komedie z prostředí Afriky

Režisér Jamie Uys opět namíchal koktejl humorných situací vyplývajících ze střetu dvou civilizací, africké a západní. Tentokráte v něm hrají prim ztracené děti. Podívejte se na volné pokračování dobrodružné komedie Bohové musí být šílení II v neděli ve 20:15 u nás na Primě!

Uběhlo několik let a náš oblíbený hrdina, křovácký lovec Xixo („xo“ znamená starší) stále žije poklidným životem v poušti Kalahari. Už není sám, založil velkou rodinu. S dětmi se vydá na sběr ovoce a narazí na stopy poraněného slona. Zvíře najdou, bohužel mrtvé a bez klů. Xixo nemůže pochopit, proč někdo odřezal kly a výtečné maso nechal na pospas. Nejmladší děti Xisa a Xiri se vydají domů. Omylem ale narazí na auto pašeráků. Vlezou do přepravního prostoru, auto se rozjede… a děti mají o dobrodružství postaráno.

Xixo se je snaží najít a na své pouti opět narazí na bílé muže. Malé letadlo ztroskotalo v koruně stromu. Vezlo zoologa a americkou právničku, která si vyrazila na krátký výlet. Za pár hodin jí začíná přednáška a ona tuší, že z krátkého výletu se možná stane noční můra a dobrodružství, na které do smrti nezapomene.

Chybička sem, chybička tam

• Když letadlo ztroskotá v koruně stromu, jsou vidět lanka, na kterých visí.

• Do prostoru letadla vstrčí dírou v podlaze hlavu gepard. Je jasně vidět, že jde o masku.

• Doktorku Taylorovou honí nosorožec. Když před ním šplhá na strom, opět je v záběru lanko, pomocí kterého se strom třese.

• Na strom se před nosorožcem snaží vyšplhat i Stephen. Je vidět jistící lanko, které má připevněné ke košili.

• Při střetu hyeny s nejmladším dítětem je mezi nimi dobře vidět skleněná tabule.

• Když pašeráci přejedou Xixa, jde o figurínu nevalné kvality.

• Africký voják se schovává za skálou, na které jsou vidět kapsy s výbušninou. Detonují krátce po tom, co je na vojáka vystřeleno.

• Když africký voják vystoupí z džípu, má v ruce jen dalekohled. Nastoupí, auto odjíždí a nechá za sebou velkou železnou bednu.

• Ve studiových záběrech letadlu chybí okna.

Režisér Jamie Uys o hlavním herci jménem N!xau

„On je rozený komediant. Křováci jsou všichni takoví, mají přirozený smysl pro ztvárnění humoru. Jejich civilizace je už dnes dotčená naší kulturou, ale stále si uchovává původní rysy. Když jsme N!xaua vzali na premiéru do Japonska, dostal tam spoustu drahých dárků, třeba rádio, hračky pro děti a kimono pro jednu ze svých manželek. Rádio mu samozřejmě bylo k ničemu. O kimono jeho žena zakopla, tak už si ho podruhé neoblékla. Moderní hračky jeho děti nebavily. Takové věci v poušti Kalahari nic neznamenají. Křováci jsou mnohem blíž přírodě než ostatní obyvatelé planety. Mohli bychom se od nich hodně naučit.“

Nalaďte si v neděli ve 20:15 pokračování skvělé jihoafrické komedie Bohové musí být šílení II!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.