Bourneovo ultimátum: Vzpomene si Matt Damon konečně na svoji minulost?

Po Agentu bez minulosti a Bourneově mýtu je tu další „bourneovka“ na motivy Roberta Ludluma s Mattem Damonem v hlavní roli. Dopátrá se v ní James Bourne své minulosti? Dívejte se v sobotu ve 22:20 na Primě.

Tajný agent Jason Bourne (Matt Damon) ze speciálního vládního programu na tvorbu elitních zabijáků má problém. Když je při jedné akci zraněn, utrpí ztrátu paměti. A od té doby se už jen „veze“ na vlně pronásledování a věčného strachu o život. A nitky od zabijáků vedou až do nejvyšších pater politiky a obrany, k jeho bývalým zaměstnavatelům. Jak si totiž Bourne vybavuje ze svého předchozího života víc a víc, začíná být tato hra pro všechny stále více nebezpečná…

Bournovi bývalí zaměstnavatelé se snaží stůj co stůj zabránit, aby si agent vzpomněl na svoji minulost. A Bournea tak najatí zabijáci pronásledují všude, kam se v rámci hledání svého osudu vydá. Vy si během toho užijete nejen spousty akcí nabitých scén a momentů, kdy se vám napětím téměř zastaví dech, ale i opravdovou cestu kolem světa. Film se totiž točil v Moskvě, Paříži, londýnském Waterloo, marockém přístavu Tanger i kosmopolitním New Yorku.

Povede se nakonec Bourneovi překonat spiknutí, které se kolem něj vytvořilo? To uvidíte v sobotu ve 22:20 na Primě!

Pár zajímavostí o filmu:

  • Bourne není žádná mlátička bez mozku, v celé Bourneovské trilogii mluví anglicky, německy, francouzsky, španělsky, holandsky a rusky.
  • Na stanici londýnského metra Waterloo, kde se natáčela divoká honička, uvidíte ve scénách spoustu lidí, kteří se nepřirozeně dívají do kamery a dokonce na ni ukazují. Štáb stanici totiž nemohl uzavřít a není se tedy co divit, že byli běžné cestující přítomností natáčecí techniky poněkud zaskočeni. Ve filmu jsou také použity záběry ze skutečných bezpečnostních kamer z Waterloo.
  • Bourne se ve filmu ani jednou neusměje. Tedy jednou ano, ve flashbacku ze předchozího snímku Agent bez minulosti.
  • Během honičky v Tangeru Nicky a Desh strkají do lidí. Nejde ale o komparz – Tanger byl tak přeplněný lidmi a tok lidí vůbec nešlo kontrolovat, že se prostě prostě museli davem protlačit. Když se v Maroku natáčelo, probíhal zrovna postní měsíc Ramadán, při němž Muslimové nesmí jíst ani pít během dne. Někteří ze členů štábů byli také muslimské víry a bylo pro ně dost vyčerpávající pracovat přes den na filmu, aniž by se mohli najíst nebo napít. Podle Matta Damona se ostatní členové štábu, když si dávali kafe nebo sendvič, raději před jejich lačnými pohledy schovávali někam do ústraní.

Ověřený tým

Úspěch akční špionážní série podle bestselleru Roberta Ludlumabyl "tak trochu" od začátku zaručen. Navazuje na dva veleúspěšné předchozí díly a je okořeněn přesně tím, co diváci milují - chytrou zápletkou a charismatickým hlavním hrdinou v podání Matta Damona. Navíc jej má na svědomí i stejný tým jako předcházející snímky. Režie se znovu ujal uznávaný režisér Paul Greengrass, nominovaný na Oscara za režii strhujícího Letu číslo 93, o scénář se postaral Tony Gilroy, kterému pomáhal slavný britský dramatik s českými kořeny Tom Stoppard.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.