Seriály a filmy

4. září 2014 19:00

Gabriela Gabrielová

Božská rodinná komedie se 177 druhy zvířátek!

Byl jednou jeden čerstvě zvolený kongresman, který se rozhodl změnit svět. Jenže Bůh v podání Morgana Freemana se zase rozhodl podrobit kongresmana přetěžké zkoušce. Dokáže ji komický politik překonat? Dívejte se na komedii Božský Evan u nás na Primě ve 22:25!

Kongresman Spojených států Evan Baxter (výborný komediální herec Steve Carell) by jisté znalosti ohledně biblické tradice mít měl, že? Považte s jak troufalým heslem si vybojoval senátorské křeslo: “Změním svět!“ Musí se proto utkat s výzvou od samotného Boha. Sestrojit Noemovu archu a shromáždit na ní všechny zástupce živočišné říše.

Do vínku k tomu od Boha získá jistou výhodu. Zvířátka se na něj doslova lepí, a to všude a za všech okolností. Také mu začnou nezvykle rychle růst vlasy a vousy. Jeho rodina to považuje za krizi středního věku. Nebo se Evan ze své nové funkce dočista pomátl? Novopečený senátor ale zatne zuby, poznámek okolí si nevšímá a staví a staví...

Prvenství Božského Evana

Rozpočtem 175 milionů dolarů se film zařadil na první místo v kategorii nejdražší komedie všech dob. Ve filmu bylo použito nejvíce zvířat v historii filmu – celkem 177. Jde o počet druhů, ne kusů – těch bylo mnohem více. Aby během natáčení nedocházelo k páření, bylo mnoho ze zvířecích dvojic stejného pohlaví.

Legrácka na place

Filmařina je tvrdá práce a vůbec, kdo by ty dvanáctihodinové šichty vydržel bez legrace? Rekvizitáři si udělali z hlavního hrdiny a výtečného komika Steva Carella pořádnou srandu. Když jede Evan kolem kina, zrovna dávají film “Čtyřicetiletá Panna Maria“. Název je samozřejmě vymyšlený – je narážkou na komediální hit, který Carella proslavil: “40 let panic“. (V angličtině “The 40 Year Old Virgin Mary“ a „“The 40 Year Old Virgin“).

Chybička se vloudí

Ačkoliv se film odehrává ve Virginii, auta mají kalifornské espézetky.

Samička páva není barevná, má neutrální hnědé zbarvení. Alespoň ve scéně, kdy je Evan ve své kanceláři obklopen páry ptactva, mohli filmaři vyměnit jednoho samečka za samičku.

Mapa Evropy v hale je ze záhadného důvodu celá špatně. Portugalsko vypadá jako součást Španělska, Turecko je o mnoho menší, na východě Středozemního moře leží jakási neidentifikovatelná nová země a státy severní Afriky jsou zpřeházené.

Nenechte si ujít potrhlou komedii Božský Evan u nás na Primě dnes ve 22:25!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.