Britští Mušketýři jsou reklamou na Českou republiku. Podívejte se, kde všude se natáčeli

Britský televizní seriál Tři mušketýři má pro českého diváka neodolatelnou lahůdku. Zatímco sledujete příběh čtyř zdatných ochránců krále Ludvíka, se seriálem poznáváte i českou krajinu, hrady a zámky. Podívejte se, na co se můžete už od pondělí ve 20.15 těšit.

Britský seriál, který má úspěch po celé Evropě, deklaruje nesmrtelný příběh Mušketýrů z literárního díla Alexandra Dumase. Athos, Porthos, Aramis a d'Artagnan vyšetřují kriminální zločiny proti svému králi a nejen jemu. Kardinál Richelieu jim jde vzorně po krku stejně jako neodbytná Milady de Winter.

České lokace příběh o mušketýrech doplňují

V uzavřených epizodách uvidíte dynamické dobrodružství mušketýrů z první ruky. Obě dvě natočené série pod hlavičkou hlavního režiséra Tobyho Haynese, který má na uměleckém svědomí i úspěšný seriál o Sherlockovi Holmesovi, se natáčely v České republice. Během příběhů tak budou mít diváci možnost poznávat českou krajinu, kterou na koních neohroženě procestují všichni čtyři mušketýři.

Obě dvě řady se natáčely například na zámku Hluboká, na hradě Zvíkov, Křivoklát či Švihov. Základnou mušketýrů je nejstarší český klášter Doksany. Klášter v seriálu znázorňuje předměstí Paříže a pařížských uliček 17. století. Stejně tak často diváci uvidí Strahovský klášter, kde král společně s kardinálem a mušketýry diskutuje a rozhoduje o politice své země.

V prvním dílu Tří mušketýrů už v pondělí ve 20.15 uvidíte i Hrad Zvířetice – tábor gardy, na který zaútočí mušketýři za pomoci Constance, která odvede pozornost coby lehká děva.

Scény seriálu se natáčely od března do října 2013 také v zámku v Ploskovicích, v klášteře v Chotěšově na Plzeňsku, v Terezíně, na zámku a zahradách v Kroměříži, na zámku ve Slavkově, na zámku Kačina nebo v ulici Liliová v Praze.

Zámek a zámecké zahrady byly filmovány ve Slavkově u Brna, k dalším lokacím patřil Clam-Gallasův palác v Praze, hrad Křivoklát, hrad Točník, mlýn Štampach, zámek Libochovice, zámek Čimelice, klášter Kladruby, kostel sv. Jakuba ve Chvojně, zámek Sychrov a Adršpach.

První dva díly Tří mušketýrů uvidíte na Primě už v pondělí 29. června!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.