Seriály a filmy

8. ledna 2017 12:28

Gabriela Gabrielová

Brutální Nikita říznutá Lolou a Bournem = Brutální Hanna

Brutální Hanna - upoutávka

Trochu netypický akční film à la Lola běží o život s mírnou dávkou mystery a důraznou hudbou od Chemical Brothers. Přidejte si k tomu kvalitní herecké výkony, zvláště talentované patnáctileté Saoirse Ronany, a máte super biják. V pátek od 21.45 na Primě!

Malá Hanna Heller (Saoirse Ronan) vyrůstá se svým otcem Ericem (Eric Bana), bývalým agentem CIA, zcela stranou civilizace v ledové finské divočině a od malička je trénována v boji, střelbě a umění přežít v jakýchkoli podmínkách. V šestnácti letech je z ní nebezpečný zabiják připravený postavit se hrozbě, pro kterou byla trénovaná – vysoce postavené CIA agentce Marrise (Cate Blanchett), která léta neúspěšně pátrá po jejím otci s cílem zlikvidovat ho.

Tolik v kostce obsah, zbytek už si vychutnejte u obrazovky, protože popisovat, jak šestnáctiletá Hanna likviduje jeden tým zabijáckých agentů za druhým, nedosahuje „na papíře“ kýženého efektu.

Snad jen abychom vás ještě trochu nalákali, vězte, že představitelka Hanny mladá Saoirse Ronan (původem z Irska) na sebe poprvé upoutala ve věku 12 let, kdy byla vybrána do role talentované spisovatelky, mladší sestry Keiry Knightley v dramatu Pokání. Za tento výkon obdržela nominaci na Oskara v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli, a stala se tak jednou z nejmladších nominovaných v historii.

Věděli jste, že...

  • Není náhodou, že režisér Pokání (2007) Angličan Joe Wright je zároveň i režisérem Brutální Hanny (2011). Když filmové studio začalo s castingem herců a vybralo Saoirse Ronan pro hlavní roli, byla to podle Joea právě ona, kdo si ho vyžádal jako režiséra. Wright má zároveň na svědomí slavný snímek Pýcha a předsudek (2005), filmovou adaptaci Anny Kareniny (2012) a 9. října jde v Americe do kin jeho zatím poslední kousek – nově převyprávěný dobrodružný příběh Petera Pana.
  • Filmoví maniaci na ČSFD ohodnotili Brutální Hannu velmi slušnými 64 %.
  • Většina natáčení se odehrála ve studiu v Berlíně, ale lokace zahrnovaly i místa v Maroku a ve Finsku, kde teploty běžně padaly pod –30 °C.
  • Saoirse Ronan si nevzala na žádný ze svých kaskadérských kousků či zápasů dvojnici a všechno hrála sama. Předcházel tomu velmi intenzivní bojový trénink – čtyři hodiny denně po dobu dvou měsíců.
  • Pro roli mladé Hanny si její představitelka musela odbarvit obočí, aby její vzhled co nejvíce evokoval podobu s polárním vlkem.
Sdílejte článek
Štítky akční filmy

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.