Bude to jako ve škole, hosta vykážou za dveře!

Gastronomicky vyškolená partička mladých a neklidných z Pardubicka představí čtyři ženy, skoro dívky, a jednoho teenagera. Jsou to téměř spolužáci z Poličky, jak s překvapením zjistí. Pozná se to na jejich kulinářských výkonech? Jak u koho… Sejdou se velmi nároční strávníci.

Ale nejde jen o jídlo, jak víme. Vztahy, taktika, náhoda, nervozita, temperament, bydlení, to všechno je ve hře o 40 000 korun.Šárka má hotelovku a úroveň a Monika ji už během první minuty považuje za namyšlenou. Jak to vypadá, když hostitelka neumí přijmout oprávněnou kritiku, uvidí diváci v úterý. Když vaří Monika, nejde pro ostré slovo daleko. Proč jediný muž týdne skončí na samotce? Protože zprvu zakřiknutá Monika se pěkně rozjede a jako ve škole vykáže na hanbu i s moučníkem taktika a kritika Pavla, který to naštěstí bere s humorem. Je to velký hráč a děvčata si na poslední chvíli uvědomí, že s nimi manipuluje. Tohle jste v Prostřeno! ještě neviděli! Každé všední odpoledne jen na Prima family!

Pondělí: Benjamínek a hráč Pavel (18)

„Jestli to bude propadák, propadám,“ přiznal Pavel, který se učí na kuchaře-číšníka, čím mu pohrozil učitel na odborný výcvik, pokud neuspěje. Přesto riskuje, protože skoro všechny jídla budou v jeho pojetí premiéra. Přes své mládí by si jediný muž týdne kolem sebe přál starší ženy, protože jsou prý mnohem tolerantnější a chápavější. To se mu ale nesplní, potká jen samé mladice a jednu rozzuří doběla. Naštěstí ne svým jídlem. Pavel připraví fresh salát s kuřecím steakem, ledovým salátem, okurkou a rucolou, nezapomene na jogurtový dresink. Ví, že zálivka je pro výsledný efekt důležitá. Hodně smetany obsahuje jeho sladký mrkvový krém. „Musím se přiznat, že už jsem taky jedl lepší polévky,“ uznává sebekriticky kuchař. Smetanová je i omáčka ke krůtímu masu na dva způsoby. „Já vím, je to hrozný smrad a štípou z toho oči,“ uvědomuje si Pavel, když trochu připálí slaninu, „ale to přežijem.“ Bramborová kaše je řídká a studená, „hlavní chod ve výsledku bohužel lépe vypadal, než chutnal,“ konstatuje Šárka. Ale na to, že je Pavlovi osmnáct let, to zvládnul i přes chybičky perfektně. O konečnou chválu se zasloužil dezert panna cotta, jeho snaha a možná i ukázka vyřezávání ovoce.

Úterý: Neřízená střela Monika (24)

Spíš než večeři připomíná Moničin večírek ve Vysokém Mýtě divadlo. Na své tříchodové menu pozve dvojnásobná maminka své soupeře do malého panelákového bytu. „Peklovský kopec“ z vepřového karé doprovodí koupené hranolky – jablko sváru - a dobré čokoládo-kokosové řezy. Šílený toustík jak z mléčného baru zahájí večeři, kterou chce Monika dokázat svému příteli, že na to má. Trpělivost jí ale schází: u vaření nadává jak dlaždič, veka nejde krájet, salát letí oknem z nejvyššího patra, vajíčka na předkrm ne a ne spočítat. Vymluví se, že drží dietu, nebo přizná, že se nedopočítala? I u hlavního chodu se vyučená cukrářka dost natrápí. Maso pustí šťávu, mačkátko na česnek stávkuje a hostitelka ztrácí nervy... Pohled na „peklovský kopec“ by asi dorazil Zdeňka Pohlreicha. Eidam třicítka ukrývá masovou směs a na talíři trůní velká obloha. A komu by se nelíbilo, že k tomu všemu dostane kupované ”slavnostní” hranolky, tak poletí za dveře jako Pavel. Kdyby si chtěl nejmladší kuchař přidat moučník, tak si bude muset zazvonit. Jestli ho ovšem Monika pustí dovnitř...

Středa: Hvězda Šárka (20)

Pohledná černovláska Šárka ze skupiny vyčnívá a netají se s tím, že chce vyhrát. Hosty uvítá u krásně prostřeného stolu v červených šatech a s pečlivě připravenou večeří. Ovšem! V zádech má Moniku, která přišla jako bohyně pomsty. V úterý nastal zlom, čeká nás ve středu dramatická dohra? Soupeři tipují Šárku na lehkou a italskou kuchyni a nejsou daleko od pravdy. Krůtí a vepřové maso, které se upeče v kontaktním grilu, je kořeněné tymiánem a česnekem. Doprovodí ho pečené bramborové dukátky s avokádovým dipem. Hlavní jídlo předchází tomatový krém s parmazánem a ukončí limetkové košíčky s tvarohem, posypané pistáciemi. Předkrm je rafinovaná kombinace plněného hermelínu, zeleného chřestu a chlebíčku s celerovým krémem. Rajská polévka je málo sladká, kyselé jsou i obličeje u stolu. Možná si měla vzít Šárka vytahané tepláky a vůbec se nelíčit, třeba by si trošku šplhla. A stejně dopadne i dezert, který nikomu nechutná. Šárka se nenechá vyvést z konceptu, i když to zpočátku vypadá, že zkolabuje i její zábava. Navíc jí Monika ohodí sektem zeď v obýváku. Pavel Trávníček věděl, proč seká namražená hrdla lahví šampaňského na svém trávníčku! Ještě, že u Šárky v Trávníku zachrání atrakci jeho mladičký jmenovec...

Čtvrtek: cholerická flegmatička Jana (24)

Jednou ze 461 obyvatel Skořenic, kde žije v příjemném domečku uprostřed zeleně se svým přítelem a psem, je momentálně nezaměstnaná servírka Jana. Co uvaří ”kohoutkovi a slepičkám”, jak říká svým soupeřům? Čtyři chody: teplá zapečená rajčata plněná játry a podruhé rajčata studená, s ředkvičkovou pomazánkou. Kuřecí vývar, pečeného lososa se špenátem a šťouchanými brambory a flambované ovoce se zmrzlinou. Kdo nemusí játra a kdo nejí ryby? Monika nejí lososa a Pavel ryby i hostitelka jí z ryb právě jen lososa. Kristýna se moc těší na ovoce a polévku. Jenže Janě ujela ruka se solí, zeleniny je v polévce málo, ale jinak je to snad nejpříjemnější a nejveselejší večírek z celého pardubického týdne. A to si hostitelka párkrát poplakala, protože má pocit, že nestíhá. Nervy zkrátka pracují... Večeře až na polévku chutná a adrenalinová zábava zaboduje. Kdo vyhraje okruh na čtyřkolce, na kterou se nakonec nechá přemluvit i Monika? A kdo bude odhalen jako taktik týdne? Pavel – už si zase vyskakuje, ale Monika ho srovná...

Pátek: servírka Kristýna (26)

I Kristýna je nezaměstnaná servírka, která si plánuje ve svém zbrusu novém domě na okraji Radiměře budoucnost s přítelem. Bude večeře uvařená v báječné kuchyni vyvrcholením týdne? Tam se snad vaří samo, Kristýna ale nejradši ze všeho peče. V pátek to bude piškot s ovocem a tvarohem. Předtím ještě kuřecí roládky plněné sýrem a slaninou, prvním jídlem bude její představa salátu caprese - rajčata s mozzarellou. I ona uvaří vývar, silný hovězí a s domácím drobením, kam kromě mrkve přidává i brambory. Není přesolený jako ten včerejší, ale nebude zase příliš sladký či studený? Náročnější bude domácí pizza chleba z kynutého těsta se sušeným česnekem, speciální kousek upeče Kristýna takticky jen pro Moniku, která česnek nemusí. Ocení to při bodování? Jak dopadne vědomostní hra z českého filmu? Hostitelka je údajně ráda, že jsou kolem všichni mladí, takže „nebude sama za největší trubku.“ Ale ještě než se všichni dozví, kdo si odnese 40 000 korun, čeká nás oblíbená hra na pravdu.

Co uvidíte ve VIP Prostřenu?

Ve VIP Prostřeno! se diváci mohou těšit na Mojmíra Maděriče a Láďu Kerndla. Dámské osazenstvo bude zastupovat zpěvačka Naďa Urbánková a operní pěvkyně Andrea Kalivodová.

Kdo bude mít jeden z nejlepších večerů? Podívejte se sami! Každé úterý a čtvrtek od 20:00 !

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.