BYZNYS PODLE RICHARDA QUESTA

Analýzy a komentáře k zásadnímu dění a nejnovějšímu vývoji v byznysu. Od úterý do pátku na CNN Prima NEWS premiérově ve 22.35, v sobotu premiérově ve 22.15. Moderuje Richard Quest.

Richard Quest je suverénní moderátor, uznávaný novinář a odborník na byznys a letectví. Se svým nepřehlédnutelným úsměvem a otázkami k věci umí to, co málokdo. Udělat pořad zaměřený na ekonomiku, který diváky neunudí, ale naopak skutečně baví.

Sledujte zdravici Richarda Questa:

Richard Quest

Richard Quest je zpravodajský matador s více než třicetiletou kariérou v Británii a Spojených státech a jedna z nejvýraznějších tváří televize CNN. Do jeho pořadu pravidelně přijímají pozvání ministři financí, mezinárodní ekonomičtí činitelé či představitelé velkých světových firem. Kromě toho se věnuje i aktuálnímu zpravodajství či letectví. Podobná flexibilita je u vrcholných novinářů jeho úrovně nevídaná a pozoruhodná.

Rozhovory se světovými i českými osobnostmi

Richard Quest se proslavil svým temperamentním vystupováním a dynamickým způsobem vedení rozhovorů. To z něj udělalo nepřehlédnutelnou osobnost světového formátu na poli ekonomického zpravodajství. Pravidelně vysílá ze summitů skupiny G20 nebo Světového ekonomického fóra v Davosu. Jeho hosty byli například bývalý šéf Světové banky Robert Zoellick či šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagarde. Do pořadu si zve i vysoké politické činitele, mezi kterými nechyběl například tehdejší britský premiér David Cameron nebo v roce 2009 český předseda úřednické vlády Jan Fischer.

S ním mluvil hlavně o tehdejší ekonomické recesi a o tom, jak se s ní Česka republika vyrovnává. Fischer ale nebyl zdaleka jediným českým politikem u Richarda Questa. V roce 2012 přijal jeho pozvání i premiér Petr Nečas z ODS. Ten odpovídal na dotíravé Questovy dotazy ohledně záchrany eurozóny, která se v tu dobu potýkala s vážnou ekonomickou krizí. Ve stejném roce pozvání Richarda Questa přijal i tehdejší český prezident Václav Klaus, se kterým se bavil o řešení krize a budoucnosti eurozóny i celé Evropské unie.

Právník? Ne, novinář

Richard Quest se narodil v roce 1962 v anglickém Liverpoolu. Vystudoval práva a v roce 1985 udělal advokátní zkoušky. Právničině se ale nakonec nevěnoval. Ve stejném roce ho přijali do veřejnoprávní BBC, kde se z pozice stážisty vypracoval až na rozhlasového ekonomického reportéra. Pak byl dlouhá léta zpravodajem z Wall Street. Do CNN přišel v roce 2001, kde se od roku 2005 v pořadu CNN Business Traveller začal naplno věnovat své velké vášni – letadlům a cestování. Quest je totiž mimo jiné i odborníkem na letectví, které na CNN dlouhodobě pokrývá. Byl mimo jiné na palubě posledního letu ikonického Concordu a informoval svět o mnoha leteckých katastrofách. Napsal dokonce knihu o záhadné ztrátě malajsijského Boeingu z letu MH370, kterou v roce 2014 s úžasem sledoval celý svět. Poslední let Concordem mimo jiné sám pokládá za jeden z nejsilnějších okamžiků své kariéry.

„Ale kariéra není jen o takových věcech. Děláte ji tím, že jste ve zpravodajství konzistentní a informujete lidi stále stejně, den za dnem,“ řekl před časem novinářům Richard Quest. A přesně to dělá ve svém pořadu Quest Means Business, který CNN vysílá od roku 2009. Na CNN Prima NEWS bude k vidění v české premiéře.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.