Čarodějův učeň aneb Pohádka i pro bezdětné dospělé

Čarodějnice Morgana je po staletí uvězněna kouzlem. Hrstka věrných se ji snaží osvobodit, a vypustit tak temné síly. Proti nim stojí osamocený čaroděj Baltazar a mladík David, který je jediným vyvoleným, který může zachránit svět. Na to, aby se naučil kouzlit, má ale velmi málo času.

Důvěřujete producentovi takových komerčních úspěchů jako byly snímky Top Gun, Flashdance, Skála, Con Air, Armagedon, Nepřítel státu, Pearl Harbor, Piráti z Karibiku či seriály Kriminálka Las Vegas, Kriminálka Miami a Kriminálka New York?

Ano, řeč je o Jerrym Bruckheimrovi, který finančně zaštítil i tento snímek. Pro filmové studio Walta Disneye ho pak zrežíroval Jon Turteltaub zodpovědný například za Lovce pokladů (opět s Cagem) či Instinkt (thriller s Anthony Hopkinsem). Uvedená jména budiž nám příslibem toho, že ať se zápletka může zdát jakkoli zvláštní, provedení bude top class.

A o co že tu tedy jde? Balthazar Blake je čaroděj žijící na Manhattanu dnešních dní, bojující proti temným silám, zvláště pak těm pocházejících z magické dílny jeho úhlavního nepřítele zlého čaroděje Maxima Horvatha (Alfred Molina). Kromě toho Blake usilovně hledá učně, kterému by mohl své umění předat. Když ho konečně najde v podobě mladého studenta fyziky Davea, nezdá se, že by Dave sdílel Blakovu jistotu správné volby ohledně jeho osoby. Jeho ochota stát se čarodějovým učněm je prachmizerná a temné síly jsou zatím na vzestupu. Jestli se něco nestane, Blakeovi nebudou jeho schopnosti na potlačení zla brzy stačit.

Věděli jste, že...

  • Rolls Royce z roku 1935, který můžete ve filmu vidět, je velmi unikátním exemplářem. Patří nikomu jinému než samotnému Cageovi.
  • Vlci, kteří Davea pronásledují ulicí, jsou skuteční. Jde ovšem o ochočená a mírná zvířata, kterým byli hrozivé čenichy přidělány později na počítači.
  • Natáčení v čínské čtvrti se plánovalo celých 5 měsíců a spotřebovalo se při něm půl tuny konfetů.
  • Nápad na zápletku se zrodil převážně v hlavě Nicolase Cagee.

I mistr tesař se občas utne...

  • Ve scéně, kdy se desetiletý Dave snaží dohnat lístek se zprávou, můžeme v záběru zahlédnout taxi – Toyotu Camry z roku 2009 až 2010, která by v té době neměla správně vůbec existovat.
  • Ke konci filmu, kdy Dave obdrží dopis od Balthazara, má na ruce svůj Dračí prsten. Ten prsten mu však byl dříve odcizen a potom ani před tím už se na Davově ruce neobjevuje.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.