Seriály a filmy

29. dubna 2015 11:00

Gabriela Gabrielová

Češi: dopravní předpisy neporušujeme!

České řidičky a čeští řidiči prakticky neporušují dopravní předpisy. Alespoň to o sobě tvrdí v průzkumu, který nechala zpracovat pojišťovna GENERALI. Policejní statistiky dopravních nehod a množství škod, které likvidují pojišťovny, tomu ale příliš neodpovídají.

Celkové výsledky exkluzivního průzkumu budou publikovány v nejbližší době, už teď ale můžeme naznačit, co o sobě oslovení aktivní řidiči řekli.

Zcela výjimečně prý předpisy porušuje 77 % motoristů. Dalších 14 % jen když spěchá. Celá 3 % s odzbrojující upřímností odpověděla, že silniční pravidla nedodržují „skoro pořád“.

Statistiky to vidí jinak

„Statistiky dopravních nehod nicméně pracují s objektivními čísly, ne se subjektivním hodnocením motoristů,“ upozorňuje mluvčí GENERALI Jiří Cívka.

Podle údajů Policie ČR došlo jen za rok 2014 na území České republiky k takřka 86 tisícům dopravních nehod se škodou téměř 5 miliard korun. Reálně je však nehod daleko více, protože podle zákona není třeba volat Policii ČR ke každému dopravnímu karambolu.

Mezi příčinami nehod figuruje podle policie například na 2. místě nedodržení bezpečné vzdálenosti za vozidlem.

Na otázku „Dodržujete vždy bezpečnou vzdálenost od vozidla před Vámi?“ odpovědělo v průzkumu GENERALI jednoznačně kladně 62 % dotázaných. Ze seznamu možných odpovědí si vybrali „ano, vždyť jde i o moji bezpečnost“. Dalších 37 % řidičů ovšem zaškrtlo odpověď „někdy to nejde“.

Rizikoví řidiči zaplatí více

To, jak se kdo na silnici chová, se logicky promítá i do podmínek, za jakých si můžeme sjednat zákonné pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla, tedy povinné ručení.

„Rizikoví řidiči musejí počítat s tím, že za povinné ručení zaplatí více, zatímco ti zodpovědní na něm mohou u Generali ušetřit až sedmdesát procent,“ upozorňuje Jiří Cívka s tím, že Generali nabízí k povinnému ručení i řadu dalších výhod.

Simulátor nárazu otevře oči každému řidiči

Jednou z nich bude v nadcházejících týdnech například možnost vyhrát povinné ručení nebo dokonce vyhrát luxusní vůz!

„Nehoda není náhoda. Společně s Besipem chceme účastníkům silničního provozu ukázat, že riskovat se nevyplácí. V rámci společné roadshow s Primou si návštěvníci mohou přímo na náměstích sedmi měst vyzkoušet náš unikátní simulátor nárazu, který je jediný svého druhu v ČR. A zároveň se přímo na místě dozvědí, jak vyhrát Audi A6 našeho šéfa nebo povinné ručení plné výhod,“ upřesňuje Jiří Cívka.

Další podrobnosti najdete na www.generali.cz a www.vyhrajautosefa.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.