Seriály a filmy

20. února 2018 01:00

Iva Kropáčková

Češi objevili výhody dividendových fondů

Investice - Přijďte se poradit s odborníky do Komerčky, aby Vaše peníze vydělávaly

Češi objevili výhody dividendových fondů

Česká povaha velí k opatrnosti. Proto také domácím investorům trvalo řadu let, než se začali výrazněji poohlížet po výnosnějších, ale také o něco rizikovějších investicích. Nyní se do popředí jejich zájmu dostávají akciové fondy a mezi nimi se největší popularitě těší ty, které se zaměřují na nákup akcií společností vyplácejících stabilní a zajímavou dividendu.

Výhody dividendového fondu

Ačkoli jsou dividendové fondy hodnoceny jako dynamická investice, skrývají v sobě určitý konzervativní charakter, což je domácím investorům sympatické. Podstata se skrývá v samotném názvu „dividendový“. Tyto fondy totiž nakupují akcie stabilních společností, které dlouhodobě vyplácejí stabilní dividendy.

VIDEO: Boříme mýty aneb mylné představy o akciích. Jak to s nimi doopravdy je?

Nespornou výhodou těchto akcií je skutečnost, že v takové míře nepodléhají výkyvům na trzích a v časovém průběhu jsou jejich kurzy stabilnější. Navíc výše dividendy a její pravidelnost dokreslují dobrou finanční situaci společností. Dividendový výnos je přitom vždy kladný.

Je ale třeba akcie velmi pečlivě vybírat. Při volbě je nutné soustředit se jen na kvalitní a zavedené společnosti a investovat do méně kolísavých sektorů. Nalézt takové firmy, které budou zajímavé dividendy vyplácet i v budoucnu, už ale není vůbec jednoduché. Vodítkem je několik základních ukazatelů, které kvalitní dividendové společnosti musí bezpodmínečně splňovat. Jsou to například zdravá rozvaha, ziskovost společnosti i historie zvyšování dividend. Tato kritéria samozřejmě zcela nezaručí, že společnost bude nadále úspěšná a bude stále vyplácet vysoké dividendy.

Zájem je o KB Privátní správa aktiv 5D

Investorská veřejnost má možnost investovat do dividendových akcií například prostřednictvím fondu KB Privátní správa aktiv 5D, který je ve správě investiční společnosti Amundi Czech Republic). V portfoliu tohoto fondu jsou například akcie společností Daimler, Deutsche Telecom, Johnson & Johnson, Siemens, ING nebo Komerční banky. Za rok 2017 vyplatil fond klientům dividendu 0,035857 Kč na jeden podílový list, dividendový výnos tak dosáhl 2,92 % (vztaženo ke kurzu 1,2266 Kč z 31. 12. 2017).

Více informací o dividendových fondech získáte na jakékoli pobočce Komerční banky, bezplatné infolince 800 111 166 nebo na webových stránkách www.amundi-cr.cz.

Důležité rady a kalkulačku zhodnocení úspor můžete také najít na webových stránkách www.investujtepravidelne.cz.

Čtěte: Důležité upozornění

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Sdílejte článek
Štítky investice