Chcete si příjemně vydechnout? Pusťte si Až si vydechnu

Odpočinková pohodová záležitost z roku 1995, která, co si budeme povídat, osloví spíše dámy. Je o čtyřech kamarádkách, Afroameričankách, které skrze své přátelství nacházejí sílu čelit milostným problémům svých osobních životů. V pondělí od 22.45 na Primě.

Vannah je úspěšná televizní producentka, která žije ve víře, že muž jejích snů jednoho dne odejde od své ženy, rozvede se a začne žít s ní. Bernie nechala plavat kariéru, aby se starala o děti a rodinu, ovšem její manžel ji vzápětí opustil kvůli jiné ženě. Robin je vysoce postavená manažerka, dlouholetá milenka ženatého muže, která má prolém najít si normálního chlapa poté, co svému milenci dala kopačky. A Glorie je majitelka beauty salonu a matka samoživitelka.

Všem jde o jedno – o skutečnou nefalšovanou lásku. Ale jak se na pozadí čtyř různých osudů ukazuje, cesta k ní není tak jednoduchá, jak se píše v románech či děje v romantických filmech, a ne vždy čeká na každého.

Co jste určitě nevěděli...

  • Režijně je pod filmem podepsaný Forest Whitaker, kterého znáte asi spíše jako herce. Jeho filmografie je co do rozsahu opravdu působivá – čítá přes devadesátku rolí. Za všechny jmenujme snímky Poslední skotský král (2006), Street Kings (Králové ulice, 2008), Repo Men (Vymahači, 2010) či novinku, která nedávno běžela i v kinech, 96 hodin: Zúčtování. Režijní taktovky se Forest Whitaker ujal pouze pětkrát, ale možná je to škoda. Za svůj první režisérský počin – HBO film Nebezpečně ozbrojen – obdržel v roce 1993 cenu pro Nejlepšího režiséra nováčka na filmovém festivalu v Torontu.
  • Herecké obsazení je 100% afroamerické, neboli žádného bělocha ve filmu nenajdete.
  • Roli televizní producentky Vannah obsadila Whitney Houston.
  • Film byl natočen na motivy veleúspěšného románu Waiting to Exhale, 1993, (snímek si v originále ponechal stejný název) afroamerické spisovatelky Terry McMillan. Román byl několik měsíců na seznamu nejúspěšnějších bestsellerů v New York Times a do roku 1995 se ho prodalo více jak tři miliony výtisků. Není bez zajímavosti, že jednu ze zápletek knihy i snímku – situaci, kdy bývalý manžel Bernie vyjeví veřejně pravdu o své homosexuální orientaci – zažila spisovatelka o několik let později sama na vlastní kůži. Téměř padesátiletá Terry McMillan se v roce 1998 provdala za více než o dvacet let mladšího Jamaičana Jonathana Plummera, který jí ovšem v prosinci roku 2004 oznámil, že je gay. Spisovatelka podala následující rok na jaře žádost o rozvod, který v pokoji proběhl, ale později zažalovala svého bývalého manžela o 40 milionů dolarů za cílenou snahu ji ponížit během rozvodového řízení. Svou žalobu ale nakonec stáhla a oba se dohodli na mimosoudním vyrovnání.
  • S rozpočtem pouhých 16 milionů dolarů snímek zvládl utržit úctyhodných 80 milionů.
  • Herečka Angela Bassett, která ztvárnila roli Bernie, později natočila celovečerní snímek o životě Whitney Houston s názvem Whitney.

Dívejte se v pondělí ve 22.45 na Primu!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 6. 2024

Usmívejte se dnes na svět, Berani. Buďte vděční za věci, které máte, a za lidi kolem sebe. Umocněte v sobě příjemný, hřejivý pocit a šiřte tuto lásku mezi ostatní. Toto je pro vás velmi expanzivní období, ve kterém můžete dosáhnout poměrně hodně, pokud se do toho pustíte. Vyzařujte svou pravou povahu každou buňkou svého těla a sledujte, jak se vám naskýtají příležitosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.