Chřipka a nachlazení: jak se jim ubránit i v zimním období

Období chřipek a nachlazení je v plném proudu. Pokud vás žádná nemoc nepostihla, nepodceňujte obranu a zaměřte se na způsoby, díky kterým se vám i nadále budou chřipky a nachlazení vyhýbat. A pokud by se u vás přeci jen vyskytly, známe způsoby, jak se jich co nejúčiněji zbavit. Pokud zkombinujete osvědčené rady našich babiček s výrobky moderní medicíny, budete se těšit skvělému zdraví.

Prevence chřipky a nachlazení

Nejlepším způsobem, jak se vyhnout chřipce a nachlazení, je dodržovat i během zimních měsíců zásady zdravého životního stylu. Rozhodně vám neradíme, ať nechodíte na vánoční večírky a sedánky, ale zamyslete se nad tím, co jíte a kolik alkoholu zkonzumujete. Klaďte důraz na dostatečný přísun čerstvého ovoce a zeleniny, dodržujte pitný režim a dopřávejte si také pravidelný pohyb. Jedině tak se vám chřipka a nachlazení vyhnou obloukem. Praktické je také neustále u sebe nosit antibakteriální gel a ubrousky, které spolehlivě ničí viry a bakterie a chrání vaše zdraví.

Oslabená imunita potřebuje posílit

Může se ale stát, že se držíte všech doporučení, ale přesto pociťujete bolest hlavy a celkovou únavu. Možná, že máte oslabenou imunitu. Ale i s tím se dá něco dělat. Vrtá-li vám hlavou, jak posílit imunitu, vsaďte na otužování, uvařte si kvalitní masový vývar a také vsaďte na zázvorový čaj s mátou. A abyste měli jistotu, že vám Vánoce nezkazí chřipka ani jiná nepříjemná onemocnění, začněte preventivně užívat sirup na imunitu, homeopatika a další doplňky stravy s obsahem vitamínů a minerálů. Dokonce se vyrábí i speciální multivitamíny pro děti, které jsou v podobě roztomilých postaviček.

Co dělat, když už je pozdě

Stane-li se, že bolest kloubů s sebou přinese také horečku a kašel, nevzdávejte se a jděte s viry do boje! Na kašel vám pomohou léky na kašel a také sirup na kašel, které vám usnadní vykašlávání a uleví vám od nepříjemné bolesti na hrudi. Na bolest kloubů a sražení horečky použijte osvědčený paracetamol. A jakmile se nadopujete prášky, sirupem a hrudník si namažete bylinnou mastí, dopřejte si pořádný odpočinek.

Babské rady pro silnou imunitu

Rádi se řídíte babskými radami a osvědčenými tipy našich babiček? Jelikož dříve vitamíny pro děti, ani vitamíny na imunitu pro dospělé neexistovali, bylo dobré, umět si poradit sám a využít věcí, které byly v každé domácnosti po ruce. Zeptáte-li se své babičky, co pomáhá na chřipku, pravděpodobně se s vámi podělí o jednu z následujících rad.

  • Pro posílení imunity jezte nastrouhaný křen s medem a nakrájenou cibuli pokapanou medem.
  • Ponořte své nohy do horké lázně obohacené o obsah středně velké sklenice plnotučné hořčice kdykoliv, kdy máte pocit, že na vás něco leze.
  • Vsaďte na bylinky a připravte si odvar z mateřídoušky, tymiánu, podbělu a divizny.
  • Užívejte echinaceu – ať už v podobě kapek nebo domácího odvaru.
  • Radám svých babiček rozhodně důvěřujte a nebojte se je kombinovat s moderními přípravky na chřipku a nachlazení. Rychleji tak docílíte kýženého výsledku, tedy posílené imunity a pevného zdraví.

Nedejte virům šanci a buďte neustále na pozoru. Dodržujte zásady zdravého životního stylu, přemýšlejte o tom, co jíte, držte se pevně stanoveného pitného režimu, sportujte a dopřávejte si krátké procházky venku. Při správné péči se vám vaše tělo odvděčí tím, že rýma, kašel, bolesti hlavy a kloubů a další nepříjemné stavy spojené s chřipkou a nachlazením, se vám budou vyhýbat obloukem. A pro podporu své imunity se nebraňte zařazení doplňků stravy, vitamínů a dalších zdravých látek, do svého každodenního režimu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.