Seriály a filmy

9. října 2014 22:00

Gabriela Gabrielová

Co je doma, to se počítá, pánové…

Volné pokračování komedie Zítra to roztočíme, drahoušku! vás opět donutí zavzpomínat na zlatá léta české kinematografie. Ani po skoro pětatřiceti letech tyhle filmy prostě nestárnou. Potěšte se v sobotu ve 13.45 na Primě.

Nesmrtelná Stella Zázvorková, Jiří Sovák, Iva Janžurová a František Peterka. Skoro by se chtělo napsat, že tahle čtyřka by udělala z jakékoli ptákoviny divácký zážitek prvotřídní kvality, ale to bychom panu režiséru a scénáristovi v jedné osobě Petru Schulhoffovi trochu křivdili.

Příběh volně navazuje na události jedničky, ve které si to rodiny Novákových a Bartáčkových žijících ve stejném patře pražského činžáku rozdávají v neúprosné válce sousedských žertíků a naschválností. Dvojka začíná v momentě, kdy syn Novákových René (mladý Luděk Svoboda) přiváží svým taxíkem neteř Bartáčkových Naďu (půvabnou Dášu Veškrnovou). Spory mezi oběma rodinami již v té době nejsou tak žhavé, za to obě trápí jiná věc: jak co nejrychleji a nejsnáze zbohatnout a naštvat tak své sousedy.

Novákovi přijdou s nápadem na založení fiktivního Klubu Novákových a od jmenovců po celé republice vybírají po pětikoruně. Bartáčkovi zase dostanou nečekaný dopis od tetičky z Ameriky a začnou snovat plán, jak z ní vymámit tučný šek. Jenže s penězi přichází i řada problémů a tím nejpalčivějším je, jak hotovost utajit před závistivými sousedy. Jediní, kdo se honu za mamonem neúčastní, jsou René a Naďa, kteří svým drahým příbuzným ovšem připravují překvapení zcela jiného rázu.

Věděli jste, že…

  • Režisér a scénárista Petr Schulhoff je zodpovědný i za jedničku Zítra to roztočíme, drahoušku! z roku 1976. Stejně tak má na kontě další povedené komedie, například Hodíme se k sobě, miláčku…? (1974), Já to tedy beru, šéfe…! (1977) či Já už budu hodný, dědečku! (1978).
  • František Peterka jezdil každý den na natáčení dvě a půl hodiny, protože nebyl z Prahy a v té době ještě nebyly dálnice.
  • Miloš Kopecký odmítl ve volném pokračování snímku hrát, jelikož prý nebyl spokojen s kvalitou scénáře.
  • Natáčelo se v Praze a na Karlštejně.

Chybička se vloudila…

Když na začátku filmu poslouchá Naďa za dveřmi Novákových, jak závidí Bartáčkovým barevnou televizi, na dveřích výtahu je čtyřka. V prvním díle se však Novákovi stěhovali do desátého patra.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.