Co nosit do kanceláře? Inspirujte se filmem Ďábel nosí Pradu

V neděli ve 20.15 na Primě uvidíte snímek zachycující svět špičkového módního průmyslu. Můžete v něm najít inspiraci, jak být stylová, ať vám je padesát jako Meryl Streep, nebo dvacet jako Anne Hathaway.

Módní svět umí být krutý. O tom se přesvědčí Anne Hathaway, která přijme práci jako asistentka šéfredaktorky časopisu Runway. V prostředí, kde vám kariéru může zničit i jedno kilo navíc nebo kabelka z loňské kolekce, se Anne jako úplný nováček snaží uchytit u zosobněného ďábla – své šéfové. Role šéfredaktorky, která nápadně připomíná pověstnou Annu Wintour z časopisu Vogue, se ujala úžasná Meryl Streep.

Stává se ledovou královnou, která ve svých padesáti letech ovládá všechny a všechno. A ještě u toho dobře vypadá. A svou pětadvacetiletou asistentku, která se zrovna vyhrabala ze studentských kolejí, dokáže donutit ke skvělému vkusu.

Nechte se v pátek inspirovat módním světem, z kterého si můžete vzít něco i vy!

1) Nepodceňujte doplňky

Práce v kanceláři často evokuje nudnou úředničinu zavánějící kafkovským Zámkem. Ale ani pokud je to právě vaše profese, nemusíte vypadat jako šedá myš. Přestože vám firemní dress code nařizuje neoriginální kostýmky, není všem dnům konec. V dnešní módě totiž platí jediné pravidlo, a to, že žádné neexistuje. Proto se nebojte starý kostým vylepšit zajímavými doplňky. Jasnou volbou jsou extravagantní náhrdelníky, které můžete vidět právě u Anne. Dlouhé perly jsou samozřejmě klasika, která starší dámy zkrášlí a těm mladším pak dodá punc elegance.

Meryl Streep využila červený opasek ke klasické bílé košili a černým kalhotám. Sázka na hru barevných kontrastů v doplňcích je ten nejlepší kompromis, který pro svůj šatník můžete udělat, aniž byste utrácela za nové oblečení.

2) Černé sako využijte jako skvělé alibi

Černé sako je alfou a omegou šatníku všech dam, které se potřebují oblékat klasicky a formálně. Vypadá dobře k sukni, elegantním kalhotům, ale i k džínám. Má tu moc outfit povýšit, proto si Anne může dovolit extravagantní kožené kalhoty a jehly. Meryl Streep se zase nebojí bílých tenkých proužků, které saku rozhodně neuškodí, a hlavně zeštíhlují.

3) Trenčkot a světlé barvy

Trenčkot původně vznikl pro britskou armádu. Thomas Burberry si jeho vzor a speciální nepromokavou látku nechal patentovat. Vídáte ho na mladých celebritách, ale je to klasika, která se hodí ke každému věku. A ke všemu.

Anne Hathaway ukazuje jeden z posledních letních trendů, jsou to tzv. monochromatické outfity. Nošení stejné barvy (nebo maximálně jiného odstínu) od hlavy až k patě. Tím není myšlen oblíbený outfit většiny žen typu "černá můra". Zatímco minulému létu vládl tzv. "color blocking", kontrast různých barev v jednom outfitu, toto léto vyžaduje opak, kterým docílíte vysoké elegance.

4) Minisukně nechte školačkám

Pokud vám není dvacet let a nemáte výstavní nohy, minisukně vesele přenechte těm mladším a hubenějším. Do kanceláře se nehodí určitě, tedy pokud nemáte za šéfa Hugh Granta, který se zajímá o vaši zlobivou sukni. Pokud přece jen chcete ukázat nohy, noste sukni pár centimetrů nad kolena. Jinak si ale můžete vybírat ze sukní ruzných typů: úzké "pencil skirt", pokud máte širší boky, dobře vám poslouží ty áčkové, módní jsou tzv. balónové nebo s plisováním. A světe div se, vypadají daleko ženštěji než minisukně, které odhalí víc, než dáma chce.

Ostatně, přesvědčte se z naší upoutávky, že film Ďábel nosí Pradu je také o stylu:

Spoustu outfitů, ale hlavně zábavných situací uvidíte v neděli na Primě ve snímku Ďábel nosí Pradu. A pamatujte, styl není o penězích!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.