Seriály a filmy

6. května 2019 10:54

Gabriela Gabrielová

Copak je to za vojáka? No přece Jiří Langmajer

I když snímek Copak je to za vojáka vznikl v roce 1987, jedná se o vydařenou komedii, jejíž hlášky zlidověly. Přesvědčte se ve středu ve 20.15 na Primě.

Snímek Copak je to za vojáka, to je především Jiří Langmajer v roli svobodníka Kouby (Jiří Langmajer). Díky jeho postavě se ná vás valí jeden miloučký, tu nevinný, tu rošťáčtější vtip za druhým.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Připomeňte si hlášky:

  • Který ze zaměstnanců uvidí v objektu muže ve vojenském oblečení, nechť to nahlásí ve vrátnici, neboť je podezření, že dotyčný je voják.
  • Kapitán Tůma: Ženský jsou skvělá věc! Milan Kouba: Ano. Kapitán Tůma: Mají dvě nohy, hlavu plnou pitomejch nápadů a... Různý jiný ústrojí, kterýma zblbnou každýho normálního chlapa.

I pro Langmajera se stala tahle komedie zcela zásadní, nastartovala jeho hereckou kariéru a zároveň se postarala o to, že na vojně, na kterou šel až dva roky po uvedení snímku, se měl jako v bavlnce.

Vojnu strávil ve Znojmě. Hned po příjezdu se mu dostalo živelného přivítání, vojáci z povolání si ho vozili domů na návštěvu, hostili ho, mohl v podstatě vše.

"Přímo uprostřed kasáren byl barák, kde se pralo, a tam pracovalo asi patnáct krásných žen. Tam jsem strávil celou pracovní dobu. Oni mi tam nosili jídlo, pivečko, měl jsem se tam jako v ráji,“ svěřil se herec.

Pokud byste chtěli připomenout děj:

Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost pro ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život – sestru velitele.

Nalaďte se na nostalgickou vlnu, procvičte si bránici a připravte se na sváteční středeční večer.

Copak je to za vojáka startuje ve středu 8. května ve 20.15 na Primě.

Že i na vojně může být sranda? Podívejte se na extra galerie fotek ze života skutečných současných vojáků.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.