Což takhle dát si JANŽURKU? Dnes večer si ji vychutnáme

Iva Janžurová promluví v pořadu Což takhle dát si JANŽURKU! nejen o profesní kariéře, ale i o šťastných a vážných momentech svého života. Zavzpomíná na rodiče pedagogy, kteří ji vedli ke stejné profesi. Proč se nakonec vydala na dráhu herečky? Podívejte se ve čtvrtek od 20.15 na Prima family.

I když byli oba její rodiče učitelé a ona sama nastoupila na českobudějovické pedagogické gymnázium, kantorkou se nikdy nestala. Díky bohu! Jinak bychom totiž přišli o desítky jejích nezapomenutelných filmových a seriálových rolí, v nichž si ji často prostřednictvím televizní obrazovky připomínáme.

Po studiích na pražské DAMU nastoupila Iva Janžurová do Divadla na Vinohradech, kde měla příležitost předvést své herecké nadání v řadě nezapomenutelných postav. Z vinohradské scény ji osud a talent „zavály“ do činohry Národního divadla v Praze, jehož je od roku 1988 členkou.

Nejvíce se ale do povědomí diváků zapsala svými komediálními rolemi třeba ve filmech Což takhle dát si špenát, Pane, vy jste vdova nebo Světáci. Skvělý herecký pár tvořila s Františkem Peterkou. Jako Bartákovi nejednou řádně pozlobili sousedy Novákovy v komediích Zítra to roztočíme, drahoušku… a Co je doma, to se počítá, pánové…

I když jsou její doménou úsměvné postavy, které dokážou rozesmát, Ivě Janžurové sluší i dramatické polohy. Jen si vzpomeňte na intrikánskou Viktorii v hororovém snímku Juraje Herze Morgiana a nebohou Štěpu v Petrolejových lampách stejného režiséra.

Držitelka dvou Českých lvů za filmy Co chytneš v žitě a Výlet, Ceny Alfréda Radoka i Ceny Thálie ale není jen výbornou herečkou, bezvadně i zpívá. Prokázala to mimo jiné v pásmu Píseň pro Rudolfa III. jako Šárka Vandasová. A určitě neplatí slova Miloše Kopeckého coby doktora Štrosmajera z Nemocnie na kraji města: „Kdyby blbost nadnášela, tak se tady budete vznášet jako holubička.“

V pořadu se můžete těšit nejen na Ivu Janžurovou, ale i na její přátele a kolegy Radoslava Brzobohatého, Václava Vorlíčka, Dagmar Havlovou, Josefa Dvořáka a další.

Na Což takhle dát si JANŽURKU! se podívejte ve čtvrtek ve 20.15 na Prima family.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.