Dámy Rizzolli a Isles už znáte. Jaké jsou další krásné vyšetřovatelky?

U seriálu Rizzolli & Isles: Vraždy na pitevně budete moci ve čtvrtek ve 22.50 napínat své nervy k prasknutí. Odhalí naše šarmantní ochránkyně zákona, proč musela zemřít náhradní matka?

Jane s Maurou si vyrazí na dovolenou do lázní, i tam je však dostihnou pracovní povinnosti. Neznámý muž totiž přinese pobodanou mrtvou ženu. Oběť je těhotná a Maura provede císařský řez k záchraně dítěte, později však také zjistí, že žena nebyla biologickou matkou novorozeněte. Co se stalo? Další případ pro dvojici chytrých a krásných profesionálek. Ostatně nejsou jediné sofistikované kočky-odbornice. Krimi seriály už desítky let provázejí dámy, jež dokazují, že krása a inteligence se rozhodně nevylučují. Mrkněte na některé současné a připomeňte i minulé.

Jane Rizzoli/Maura Isles

Nejdřív samotné hrdinky večerního seriálu. Představitelka půvabné, leč ve vztazích neobratné Jane Rizzoliové Angie Harmon byla předtím, než zahájila hereckou kariéru, úspěšnou modelkou. Harmon se objevila i v krimiseriálech Právo a pořádek a spin offu Pobřežní hlídky Baywatch Nights. Jednačtyřicetiletá Harmon je trojnásobnou maminkou, manželkou hráče amerického fotbalu Jasona Sehorna a zapálenou republikánkou.

Její parťačku patoložku ztvárňuje Sasha Alexander. Herečka srbsko-italského původu (mimochodem vlastním jménem Susana S. Drobnjakovíć) si střihla role v Yes Man s Jimem Careyem, Mission Impossible III nebo seriálu JAG. A zajímavost? Je manželkou Edoarda Pontiho, syna Sophie Lorenové. Sashinou nejlepší přítelkyní je pak hvězda Chirurgů Jessica Capshaw.

Sympatická Julie Lescaut

Francouzka Veronica Genest alias komisařka Julie Lescaut, rudovlasá sympaťačka, které člověk odpustí i neforemná devadesátková saka. Genest s Julií začala v roce 1992, a ta se nakonec stala pravděpodobně její nejznámější rolí, byť herecké úspěchy zažila například v minisérii Nana podle románu Emila Zoly.

Roli rázné komisařky, která krom náročné práce musí jako rozvedená matka zvládat i výchovu dvou, později tří dětí, to však zřejmě nepřekonalo. A ohledně jejích dcer? Měli jste radši Sáru nebo „Babu?“ Co se osobního života herečky týče, tak se Genest v roce 1989 provdala za lékaře a později i producenta Meyera Bokobzu, s nímž má sedmnáctiletého syna Sama.

Temperance Brennan

Temperance „Kůstka“ Brennan září na českých televizních obrazovkách už po sedm seriálových řad Sběratelů kostí a těžko říct, zda ji lidé obdivují víc pro skvělé průpovídky nebo potrhlý půvab. Superchytrá antropoložka patří k nejoblíbenějším seriálovým hrdinkám současnosti. Fanoušci celé roky doufali, že se dá dohromady se svým „parťákem“ Seeleyem Boothem v podání Davida Boreanaze – a jejich přání byla vyslyšena. Stali se partnery a vychovávají dceru.

Nicméně těžko říct, zda by na to šli tak zhurta, kdyby Emily Deschanel neotěhotněla i v reálném životě. Tvůrci Sběratelů kostí se prostě přizpůsobili. Ovšem zatímco v seriálu Kůstka porodila malou Christine, ve skutečnosti se Emily stala maminkou syna Henryho. A zajímavost? Emily je vegankou a shoda jmen se stejně půvabnou Zooey Deschanel není náhodná – jedná se o sestry.

Maddie Hayes

Trochu retro – leč mezi krimiseriály je Moonlighting určitě legendární počin. A nejen kvůli chytlavé úvodní znělce či charismatickému (a tehdy ještě poměrně vlasatému) Bruci Willisovi, ale i jeho parťačce, půvabné Cybill Shepherd. Cybill si zahrála elegantní Maddie Hayes, někdejší modelku a toho času soukromé očko.

Ačkoliv pro vysokou blondýnku představuje Moonlighting jeden z největších úspěchů a za svou roli obdržela i dva Zlaté glóby, není jediným. Shepherd zazářila například po boku Roberta Downeyho Jr. ve filmu Changes Are, po tři sezony jste ji mohli vidět také v úspěšném seriálu L Word. Před 5 lety se jako hostující herečka objevila i v Myšlenkách zločince, na něž se na Primě můžete dívat každé úterý.

Harriet Makepeace

A další slavný pár vyšetřovatelů z 80. let. Také poručík newyorské policie James Dempsey a britská seržantka Harriet Makepeace se stali jedním ze symbolů televizní kriminálky 80. let. Stejně jako Cybill Shepherd byla i Glynis Barber opravdová kočka, na rozdíl od své americké kolegyně ale působila trochu civilněji (což ale rozhodně není na škodu).

Glynis zažila comeback v 90. letech, kdy účinkovala v úspěšných londýnských divadelních představeních, nezanevřela však ani na televizi a film – po boku Vanessy Redgrave se objevila třeba ve snímku Déja vu, obnovila i své účinkování v seriálech. A je velmi známé, že ač svého seriálového partnera Michaela Brandona zpočátku nemohla vystát, postupem času si padli do oka a v roce 1989, tedy 3 roky po konci seriálu, se vzali. Jsou spolu dodnes, vychovávají syna Alexandera a i přes občasnou „Itálii“ prý mají velmi šťastné manželství.

Další díl Rizzolli & Isles: Vraždy na pitevně začíná ve čtvrtek na Primě ve 22.50.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.