David Koller, Zdeňka Pohlreichová a krasobruslař Jozef Sabovčík budou dnes u Jana Krause

V dalším dílu Show Jana Krause se představí zpěvák David Koller, krasobruslař Jozef Sabovčík a podnikatelka Zdeňka Pohlreichová. Dívejte se ve středu ve 21.35 na Primě!

David Koller

Jako první dosedá na červenou pohovku frontman skupiny Lucie, zpěvák, bubeník a skladatel David Koller, který přináší svému hostiteli svou novou desku Československo. „Je tam třináct písniček a dvě jsou o politice,“ doplňuje na narážku Jana Krause, že se občas angažuje v politice. „Vrcholná politika je fakt děs. Štve mě, jak si ten pán postaví hlavu a jede to tam do Moskvy s těma dvěma starýma kámošema oslavit.“ Kollera nyní čeká s albem Československo turné. „S Lucií a s Koller Bandem hrajeme v jeden den na dvou místech. To se nějak vymklo kontrole,“ směje se muzikant při vzpomínce na plánovaná vystoupení. A jako tečku za rozhovorem nám zahraje píseň „Gypsy Love“ ze své nové desky.

Jozef Sabovčík

Dalším hostem je Jozef Sabovčík, hvězda krasobruslení, dvojnásobný mistr Evropy, olympijský medailista, profesionální mistr světa, který žije od roku 1987 v Americe. „Požádal jsem tehdy oficiálně o vystěhování a nějak jsem s tím neměl problémy,“ dodává na vysvětlenou ke svému odchodu ještě v době totality. Jozef byl prvním krasobruslařem, který skočil na mezinárodní soutěži čtverný skok, což nám Jan Kraus připomene přímo videoukázkou, na jejímž konci dodává, že nechápe, jak si to ten sportovec pro sebe počítá. „Já teď trénuju děti a také se jim to nějak snažím vysvětlit a také jim to nějak nejde,“ kroutí hlavou Jozef. „Jeden skok trvá méně než jednu sekundu, to znamená, že za tu dobu se musí člověk otočit čtyřikrát, to se nedá počítat tak, že by si člověk všímal něčeho kolem sebe, co by si počítal. To je instinkt. Musím přidat jednu rotaci, vím, že se musím otočit o celou, a ne o polovičku.“ Jako stále aktivní profesionál bude Jozef Sabovčík na podzim vystupovat v Praze a v Bratislavě v lední show Jen počkej, zajíci.

Zdeňka Pohlreichová

Posledním hostem dnešního večera je paní Zdeňka Pohlreichová, která přináší aktuálně vydanou knihu svého manžela o grilování. Jan Kraus připomíná, že se s paní Zdeňkou i s jejím manželem ve vysílání už jednou setkali. Nyní jsou však média plná informací o její nemoci, které se však velmi statečně postavila, což mnohé může naplňovat optimismem. „Já říkám, že nemoc, tedy slovo NE-MOC, které vychází z toho, že něco nemůžete, jsem proměnila v MOC. Tvrdím, že se to dá zvládnout.“ A jaký je na to recept? „Musíte se přeladit z levé hemisféry mozku na pravou. Když se dozvíte svou diagnózu, tak se dostanete úplně na dno a ono se vám to pak přepne samo. Alespoň mně se to tak stalo. Já jsem teď vlastně asi nejšťastnější v životě.“

Prohlédněte si fotogalerii:

Ve 21.35 nezapomeňte na Primě naladit Show Jana Krause!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.