Seriály a filmy

30. srpna 2019 10:45

Dejte mi pokoj! ... a příjemnou hodinku klidu

Francouzská komedie o tom, jak také může skončit snaha poslechnout si v klidu jednu gramodesku z blešího trhu. V hlavní roli exceluje francouzský komik Christian Clavier, kterého si můžete pamatovat z filmů Co jsme komu udělali?, Asterix a Obelix a Návštěvníci. V neděli od 22.45 na Primě.

Francouzi tyhle filmy zkrátka umějí. Bláznivé komedie postavené na výkonu hlavního hrdiny, který bez problému utáhne celou stopáž, s gagy, vtipnými dialogy a mixem roztodivných charakterů, které se skvěle doplňují v bizarní skládačce. A vůbec nevadí, že zápletka je často naprosto banální.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Christian Clavier sice není Louis de Funés, ale má neodiskutovatelné charisma a komediální talent a filmu dodá přesně to, co potřebuje. Scénář byl vytvořen přepracováním divadelní hry a prakticky nemá hluchá místa. Žádné protahování, žádné zdlouhavé vysvětlování, zkrátka nic, co by nudilo. Hlavní hrdina Michel touží po tom, strávit příjemnou hodinku klidu. Vám se to v jeho společnosti do puntíku splní.

Na Michela Leprouxe, zaníceného milovníka hudby a sběratele desek, se znenadání usmálo štěstí. Na bleším trhu objevil vzácnou a velmi výjimečnou gramodesku – první album hudebníka Neila Youarta, nazvané „Me, myself and I“. Od chvíle, kdy se stal hrdým vlastníkem tohoto hudebního klenotu, touží Michel po jediném: v naprostém klidu, tichu, samotě a domácí pohodě si tento skvost vychutnat. Jenže celý svět jako by se proti němu najednout spiknul. Pokaždé, když se už už chystá zasunout jehlu gramofonu do drážky a slastně se poddat prvním akordům, něco mu tento plán překazí.

Ať už jde o nečekanou návštěvu syna, urputné bušení kladiva souseda kutila, lomození uklízečky, nervy drásající vyzvánení telefonu nebo poněkud dramatičtější obvinění z nevěry ze strany jeho manželky a nešťastně načasovaný příchod milenky.

A jako třešnička na dortu se v domě právě ten den koná tradiční oslava nazvaná Sousedský den, která se přirozeně neobejde bez Michelova zapojení. K získání jedné vytoužené hodinky klidu musí náš drahý Michel nasadit do boje všechnu energii, vynalézavost a mazanost. Vyjde mu to? Nebo se den, který začal tak nadějně, změní v naprosté fiasko?

Dívejte se v neděli ve 22.45 na Primě.

Režie: Patrice Leconte Scénář: Florian Zeller (divadelní hra), Patrice Leconte Kamera: Jean-Marie Dreujou Hudba: Éric Neveux Hrají: Christian Clavier, Carole Bouquet, Valérie Bonneton, Rossy de Palma, Stéphane De Groodt, Sébastien Castro, Christian Charmetant, Arnaud Henriet, Pascal Parmentier Rok uvedení: 2014

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.