Seriály a filmy

9. prosince 2013 15:04

Markéta Zídková

Dešifrují Myšlenky zločince. A v civilu? Seznamte se

Kdo jsou lidé, které vídáte každý týden na obrazovce jako členy vyšetřovatelského týmu v Myšlenkách zločince? Dříve než se večer ve 22:55 na Primě vypravíte na další krimi dobrodružství, mrkněte na profily představitelů vašich oblíbených hrdinů.

Kdo jsou vaši hrdinové ze seriálu Myšlenky zločince?

Joe Mantegna – David Rossi

Herec, producent, spisovatel, režisér – to jsou profese, kterým se věnuje Joe Mantegna. Šestašedesátiletého herce s italskými kořeny si můžete pamatovat třeba z trojky Kmotra, kde ztvárnil Joeya Zasu, westernové komedie Tři amigos, v níž si zahrál po boku Steva Martina, nebo romantického filmu Zapomeň na Paříž. Mantegna má na kontě tři nominace na Emmy Awards a vlastní restauraci v kalifornském Burbank. Jeho mladší dcera Gia kráčí v otcových šlépějích.

Paget Brewster - Emily Prentiss

Poprvé na sebe Paget Valerie Brewster upozornila v kultovním seriálu Přátelé, kde ztvárnila Kathy – Joeyho přítelkyni, s kterou později randil Chandler. Jinak má na kontě epizodní role v seriálech Právo a pořádek či Modern Family, věnuje se také divadlu. V roce 2006 dostala od Hugh Hefnera nabídku, aby pózovala pro Playboy. A ačkoliv focení seriózně zvažovala a dokonce ani její rodiče nebyli proti, nakonec odmítla kvůli herecké kariéře.

Shemar Franklin Moore – Derek Morgan

Pro Shemara Franklina Moora je účinkování v Myšlenkách zločince zřejmě, alespoň zatím, jednou z největších hereckých příležitostí jeho kariéry. Krom toho mezi léty 1994 až 2005 účinkoval v „nekonečném“ seriálu Mladí a neklidní. Vedle herectví se dřív věnoval i modelingu, v rámci něhož ho často – a zřejmě i rádi – fotili bez trika.

Matthew Gray Gubler – Dr. Spencer Reid

Génia týmu ztvárnil v současnosti třiatřicetiletý Nevaďan Matthew Gray Gubler. Podobně jako Mantegna se i on zabývá pěknou řádkou aktivit. Působí jako fotograf, herec, malíř a býval i modelem. Vyjma Myšlenek zločince si Matthewa můžete pamatovat i z komedie 500 dní se Summer či snímku Život pod vodou režiséra Wese Andersona. Namluvil také Simona v animáku Alvin a Chipmunkové.

Kirsten Vangsness – Penelope Garcia

Především divadelnímu herectví se dlouho věnovala Kirsten Vangsness. Američanka s norskými předky za své výkony na jevišti posbírala několik ocenění. V současnosti působí také jako spisovatelka – její práce vychází v Los Angeles Time Magazine.

Andrea Joy Cook - Jennifer Jareau

Vedle Myšlenek zločince si Cook, zahrála třeba i ve snímcích Smrt panen režisérky Sofie Coppoly, Šílenci na prknech nebo Nezvratný osud 2. Andrea Joy Cook je mormonka a žije s manželem a synem v Kalifornii.

Thomas Gibson – Aaron „Hotch“ Hotchner

Herectví i režírování se věnuje Thomas „Hotch“ Gibson. Nejslavnější role jednapadesátiletého herce jsou Daniel Nyland v seriálu Chicago Hope, Greg Montgomery ze sitcomu Dharma & Greg a samozřejmě Hotchner z Myšlenek zločince. Gibson má tři děti, žije v Texasu a miluje golf.

Myšlenky zločince dnes ve 22:55 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 9. 2023

Experimenty kombinující kreativitu a technologie mohou vést k možnostem zvýšení vašich příjmů. Jste vnímaví k novým nápadům a ochotní vynaložit úsilí, abyste je využili ve svůj prospěch. Pravděpodobně objevíte nové talenty, o kterých jste nevěděli, že je máte. Tento den je vhodný k tomu, abyste se přihlásili do kurzu, navštívili přednášku nebo vyhledali doučování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.