Diváci zaostřili na Prima ZOOM

Start nového kanálu Prima ZOOM byl v pátek skutečně ostrý a na skvělý výsledek nová televize navázala i o následujícím víkendu.

A také díky číslům Prima ZOOM se tak Prima Group stala v sobotu v cílové skupině diváků starších patnácti let v celodenním podílu na trhu (share 23,91 %) nejúspěšnější komerční televizní skupinou.

V pátek 1. února za první tři premiérové vysílací hodiny (20.00–23.00 hod.) dosáhl Prima ZOOM v CS D15+ podílu na trhu 6,49 % (sledovanost 224 tisíc diváků). Celodenní podíl pak činil i přes znevýhodnění pozdního začátku 2,50 % share. Podle dostupných informací tak jde i přes výše uvedené časové znevýhodnění o nejsebevědomější start nového kanálu od počátku digitalizace. Nejsledovanějším pořadem byl v pátek v této CS dokument Bizarní obyvatelé moří (21.00–21.50 hod.). Ujít si ho nenechalo 286 tisíc diváků (7,74 % share).

Že se v pátek večer nejednalo pouze o úvodní náhodný výsledek, potvrdila Prima ZOOM hned v sobotu, kdy přes velkou konkurenci sportovního přenosu v CS D15+ vystoupal celodenní podíl na trhu na 4,93 % share. Nejsledovanějším sobotním pořadem byl v této cílové skupině dokument Krokodýlí král, který si po desáté večer pustilo 204 tis. diváků (6,61 % share).

A do třetice všeho dobrého se nový kanál výrazně prosadil i v neděli 3. února, kdy v CS D15+ dosáhl jeho celodenní podíl 4,65 % share. Tentokrát byl nejsledovanějším pořadem historický dokument Tajemná smrt Kleopatry, vysílaný po druhé hodině odpolední. Sledovalo ho 194 tis. diváků (7,72 % share). O mnoho pozadu nezůstal ani primetimeový dokument Vláda dinosaurů (20.00–20.43 hod.) se 187 tisíci diváků (4,30 % share) a odpolední Hitlerova tajná stíhačka (17.00–17.50 hod) se 182 tisíci diváků (6,33 % share).

Zájem o televizní kanál se projevil i na stránkách prima-zoom.cz, kde během víkendu stoupl počet reálných uživatelů (RUest) na přibližně dvojnásobek (16 632 tisíc v neděli 3. února) a počet zobrazených stránek se přiblížil stu tisícům denně (95 928 tisíc v neděli 3. února). Skvěle se daří také facebookové stránce kanálu, která má nyní více než 24 tisíc fanoušků.

Zdroje: ATO – Mediaresearch; NetMonitor

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.