Seriály a filmy

22. července 2019 07:58

Jana Mrákotová

Dnes neumírej – poslední bondovka Pierce Brosnana!

Herec s irskými kořeny Pierce Brosnan se do role agenta Jamese Bonda převtělil celkem čtyřikrát. Po bondovkách Zlaté oko, Zítřek nikdy neumírá a Jeden svět nestačí zakončil tuto svoji éru neméně úspěšným filmem Dnes neumírej. Bondgirl mu tentokrát byla čokoládová kráska Halle Berry.

Tentokrát se James Bond (Pierce Brosnan), agent s povolením zabíjet, dostane do vážných problémů během zvláštní operace v Severní Koreji.

James Bond musí zabránit mocnému bilionáři, aby odpálil zbraň, která může zničit nejen Zemi, ale i celý vesmír.

Podívejte se na upoutávku!

Tajná operace na nepřátelském území, vedená právě agentem 007, je ohrožena neznámým zrádcem, s fatálním dopadem pro Bondovy spolupracovníky. Atraktivní honička vznášedel nad zaminovanými poli demilitarizované zóny končí zdánlivou smrtí generála Severní Koreje plukovníka Moona a zmrzačením jeho ďábelského poručíka, Zaa. Bond je zajat a uvržen do vojenského vězení. Situace je vážná.

Po několika měsících věznění a mučení, je Bond najednou propuštěn. Překvapivě ho vymění za jiného vězně. Šéf státní bezpečnosti Falco zorganizoval Bondovo propuštění výměnou za Zaa, který byl zajat v Jižní Koreji.

Falco se domnívá, že Bond pod tíhou mučení prozradil jména mnohých Falcových dvojích agentů v Severní Koreji.

Ani v Dnes neumírej není hlavní hrdina ochuzen o krásky po svém boku. Těšte se na herečky Halle Berry a Rosamundu Pike.

Čokoládová kráska Halle Berry

Halle Berry je americká herečka, modelka a královna krásy, jež byla považována za nejkrásnější afroamerickou ženu své doby, jednalo se o jeden ze sexuálních symbolů 20. století. Získala cenu Emmy a Zlatý glóbus za film Černá Carmen Dorothy Dandridge a v roce 2001 Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli za výkon v Plesu příšer. Je tak první žena afroamerického původu, která vyhrála cenu za nejlepší ženský herecký výkon.

Předtím, než se stala herečkou, se Berry zúčastnila několika soutěží krásy, a v roce 1986 se dostala do soutěže Miss USA, kde skončila na druhém místě. Na soutěži Miss World se umístila na šestém místě. Její průlomová role byla v roce 1991 ve filmu Tropická horečka. To vedlo k dalším rolím ve filmech Flintstoneovi (1994), Skandál! (1998), X-Men (2000) a jeho pokračování a Dnes neumírej (2002). V roce 2005 ale také vyhrála Zlatou malinu za nejhorší herečku (za roli ve filmu Catwoman) a cenu přijala osobně, což není úplně obvyklé.

Poslední bondovku Pierce Brosnana Dnes neumírej sledujte na Primě v pátek 26. 7. ve 20.15.

Podobné články


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.