Seriály a filmy

22. července 2019 07:58

Jana Mrákotová

Dnes neumírej – poslední bondovka Pierce Brosnana!

Herec s irskými kořeny Pierce Brosnan se do role agenta Jamese Bonda převtělil celkem čtyřikrát. Po bondovkách Zlaté oko, Zítřek nikdy neumírá a Jeden svět nestačí zakončil tuto svoji éru neméně úspěšným filmem Dnes neumírej. Bondgirl mu tentokrát byla čokoládová kráska Halle Berry.

Tentokrát se James Bond (Pierce Brosnan), agent s povolením zabíjet, dostane do vážných problémů během zvláštní operace v Severní Koreji.

James Bond musí zabránit mocnému bilionáři, aby odpálil zbraň, která může zničit nejen Zemi, ale i celý vesmír.

Podívejte se na upoutávku!

Tajná operace na nepřátelském území, vedená právě agentem 007, je ohrožena neznámým zrádcem, s fatálním dopadem pro Bondovy spolupracovníky. Atraktivní honička vznášedel nad zaminovanými poli demilitarizované zóny končí zdánlivou smrtí generála Severní Koreje plukovníka Moona a zmrzačením jeho ďábelského poručíka, Zaa. Bond je zajat a uvržen do vojenského vězení. Situace je vážná.

Po několika měsících věznění a mučení, je Bond najednou propuštěn. Překvapivě ho vymění za jiného vězně. Šéf státní bezpečnosti Falco zorganizoval Bondovo propuštění výměnou za Zaa, který byl zajat v Jižní Koreji.

Falco se domnívá, že Bond pod tíhou mučení prozradil jména mnohých Falcových dvojích agentů v Severní Koreji.

Ani v Dnes neumírej není hlavní hrdina ochuzen o krásky po svém boku. Těšte se na herečky Halle Berry a Rosamundu Pike.

Čokoládová kráska Halle Berry

Halle Berry je americká herečka, modelka a královna krásy, jež byla považována za nejkrásnější afroamerickou ženu své doby, jednalo se o jeden ze sexuálních symbolů 20. století. Získala cenu Emmy a Zlatý glóbus za film Černá Carmen Dorothy Dandridge a v roce 2001 Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli za výkon v Plesu příšer. Je tak první žena afroamerického původu, která vyhrála cenu za nejlepší ženský herecký výkon.

Předtím, než se stala herečkou, se Berry zúčastnila několika soutěží krásy, a v roce 1986 se dostala do soutěže Miss USA, kde skončila na druhém místě. Na soutěži Miss World se umístila na šestém místě. Její průlomová role byla v roce 1991 ve filmu Tropická horečka. To vedlo k dalším rolím ve filmech Flintstoneovi (1994), Skandál! (1998), X-Men (2000) a jeho pokračování a Dnes neumírej (2002). V roce 2005 ale také vyhrála Zlatou malinu za nejhorší herečku (za roli ve filmu Catwoman) a cenu přijala osobně, což není úplně obvyklé.

Poslední bondovku Pierce Brosnana Dnes neumírej sledujte na Primě v pátek 26. 7. ve 20.15.

Podobné články


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.