Dnešní den na Primě: Grinch, Santa Claus, výlety na moři i láska. Dokonce nebeská!

Vánoce jsou těsně za dveřmi. Jestli i vy plánujete během dnešního dne dodělávat poslední přípravy typu bramborový salát, zdobení stromku a dobalování posledních dárečků, vezměte si k sobě jako společníka Primu. V našem programu si totiž vybere každý.

Startujeme už v 6.05 s oblíbeným mimozemšťanem Alfem. Těšit se můžete nikoliv na seriál, ale na film Alfovy výjimečné Vánoce. Alf už na Zemi není žádný nováček, užívá si života u rodiny Tannerových. Táta Willie se rozhodne, že všichni musí zažít tak úchvatné Vánoce jako zažíval on v době svého dětství. Bere je proto na výlet do lesní chaty pana Foleyho. Ten se ještě zastaví popřát Tannerovým k Vánocům a vyráží do nemocnice obdarovat nemocné děti. A malým nedopatřením se v jeho autě ocitá i Alf… I když to zpočátku vypadá nikoliv na krásné svátky, ale spíš pěkný průšvih, Alf nakonec právě v nemocnici poznává, jaký je opravdový smysl Vánoc.

V 7.10 přijde na návštěvu víla Zvonilka. Nesetkáte se s ní ale v Zemi Nezemi jako obvykle, ale u nás na zemi, na anglickém venkově. Tady se seznámí s Lizzy, osamělou holčičkou, která potřebuje najít kamarády. Zvonilka pak potkává i Bětčina tatínka a pomůže jim najít vzájemnou lásku. Součástí toho je však i Zvonilky riskantní plán, který může ohrozit bezpečnost všech víl. Ty se proto vypravují na odvážnou záchrannou akci. Jak to dopadne? To už zjistíte v animované pohádce Zvonilka a velká záchranná akce. Mimochodem, vílu Zvonilku si zahrála v disneyovce Kapitán Hook i Julia Roberts!

Když už jsme u těch animovaných pohádek, ještě u nich chvilku zůstaňte, protože od 8.45 začíná na Primě krásná česká pohádka Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni. Že vám název není vůbec povědomý? A co takhle „O Kubovi a Stázině“, to už vám něco říká? No jasně, vždyť to byl oblíbený večerníček na motivy knihy Václava Čtvrtka. My vám teď nabízíme jeho filmovou verzi, hlavní postavy ale zůstávají. Pobaví vás jičínský tovaryš Kuba, co musel na vojnu až do Vídně, vodníci Kebule, Česílko a Čepeček a samozřejmě domýšlivý Kolomajzník, knížecí správce. A když už tu máme tu červenou sukni, komu jinému by slušela víc než Stázině.

Grinch je klasická postavička amerických Vánoc. Pro tamní děti znamená tento zelený bručoun zhruba tolik, co pro naše čert po boku Mikuláše – zkrátka žádné Vánoce by bez něj nebyly to pravé ořechové. Krátce po čtvrt na jedenáct se mrzout Grinch může ocitnout i ve vašem obývacím pokoji. Stačí zapnout televizi Prima. A vězte, že si s ním užijete plno legrace, hraje ho totiž rozený komik Jim Carrey, takže o vtipné grimasy a scénky, z nichž vás smíchem zabolí břicho, nebude nouze. V originálním znění ho namluvil sir Anthony Hopkins, čeští diváci si užijí hlasu Zdeňka Svěráka. A jestli máte pocit, že tohle je film jen pro děti, pak se na něj nezapomeňte podívat. Milují ho totiž i dospělí.

I když žijeme v trochu odlišných zeměpisných šířkách, než kde se nachází jeho působiště, o vánočních svátcích se ani my Santa Clausovi nevyhneme. Konkrétně na Primě si s ním, skřítky a elfy můžete dát „spicha“ hned jak doobědváte, ve 12.25. Ve snímku Santa Claus 2 nám ale ukáže, že i když je kolem něj ona kouzelná vánoční aura, musí tu a tam řešit i naprosto přízemní, pozemské problémy: jako Santa Claus pracuje Scott už osm let a zatím mu všechno vycházelo. S blížícími se svátky nyní ale zjišťuje, že jeho syn Charlie se dostal na seznam zlobivých dětí a aby toho nebylo málo, jestli se Vánoc, které přijdou už za měsíc, neožení, už si nikdy nebude moct obléct „santaclausovský“ převlek a vyrazit obdarovávat děti.

Od pohádkového Santy Clause se ve 14.45 se na Primě můžete přesunout k sympatické parodii Periskop nahorů a dolů. Těšte se na plno bláznivých fórků z prostředí amerických "mariňáků". Tom Dodge se stane kapitánem a má velet ponorce. Není to však vysněná atomová ponorka, ale rezavý dieselový stroj z roku 1958. Ani posádka na jeho Stringrayovi není nic moc – je složena z bizarních individuí: fanatického zástupce velitele Pascala, technika Lovacelliho, přezdívaného Sonar, či nezvladatelného frajera Stepanaka – a je v ní dokonce žena, poručice Emily Lakeová. Souhra všech těchto okolnosté samozřejmě vyvolá nejednu kuriózní situaci, u níž budete brečet smíchy!

V 16.40 se vydejte na dobrodružnou plavbu s Kapitánem Ronem. Právě tohohle praštěného totiž kapitána „zdědí“ Martin po svém strýčkovi spolu s pohádkovou jachtou. A protože je Martin uštvaný z práce a věčných problémů, rozhodne se sbalit celou rodinu a vyrazit za exotikou. To, že si jachtu představoval trochu luxusněji, exotiku trochu obyčejnější a kapitána Rona o něco méně šíleného, vy se u této komedie krásně odreagujete. Nechte se pozvat na karibské ostrovy. Pište si, že jejich exotika bude pěkně divoká.

Ve 20.15 se na Primě připravte na pořádnou nálož romantiky s dnes už klasicky vánočním snímkem Láska nebeská. Zajímá vás, jak se změnili hlavní představitelé? Mrkněte do tohoto článku:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.