Dnešní den na Primě: Nejen milovníci filmů pro pamětníky si přijdou na své

Jak hodláte strávit poslední den roku 2013? Co takhle si hodit nohu přes nohu, nalít si něco dobrého k pití a nechat se bavit televizí Prima? To přece nezní vůbec špatně!

Už deset minut před sedmou ranní vás ve vašich domovech navštíví roztomilá skoro-doktorka Dolittlová v komedii Dr. Dolittle 5: Lucky jede do Hollywoodu. Budoucí veterinářka Maya Dolittle (Kyla Pratt) se chytí do pasti blyštivého hollywoodského pozlátka. Pomáhá totiž depresivní čivavě, jejíž majitelka je známá celebrita. Maya má příležitost uplatnit své speciální schopnosti...

Maya Dolittle hodila své sny o veterinární praxi za hlavu a spolu se svým psem Luckym se vydává do Los Angeles. Dostala nabídku pracovat po boku slavné Tiffany Monaco ve speciální zvířecí šou, ve které může využít svůj talent mluvení se zvířaty. Lucky se okamžitě zamiluje do fenky bez rodokmenu, ovšem Maya nachází jen rozčarování. Ani trochu se jí nelíbí Tiffaniny přihlouplé nápady, jak pomoci zvířatům. Maya uvízla v Hollywoodu a začíná si zoufat. Proč se nestala veterinární lékařkou? Naštěstí přicházejí na pomoc její přátelé. Celá smečka přátel, v čele s Luckym a jeho novou psí přítelkyní.

V 8.25 začíná na Primě první ze série komedií pro pamětníky, u kterých máte dnes šanci se pobavit. A kdo že vás navštíví? Karel Lamač coby Kantor ideál.

Do dívčího gymnázia nastoupil nový profesor a okamžitě vzbudil všeobecnou pozornost. Je totiž mladý a svobodný, ovšem značně roztržitý, velice nesmělý a povahou zatím zcela odpovídá svému příjmení Suchý. Takový člověk to samozřejmě s rozpustilými studentkami nebude mít lehké, zvlášť když nedokáže důrazně reagovat na všechny naschvály a vtípky, kterých je terčem a jež ho uvádějí do rozpaků. Hotovou přebornicí ve vymýšlení rozmanitých legrácek je neteř jeho bytné Věra. Ta se dokonce se spolužačkami vsadí, že od něj dostane pusu! Svůj záměr také dovede až do konce, čímž v srdci plachého kantora zažehne jiskřičku lásky...

Komedii podle románu Adély Červené natočil v roce 1932 Martin Frič. Do hlavních rolí obsadil svého režijního kolegu i herce Karla Lamače a tehdy už mezinárodní hvězdu Anny Ondrákovou. Mezi septimánkami debutovala před kamerou Nataša Gollová.

V 10.05 pokračujeme v krasojízdě mezi líbeznými filmy české převálečné tvorby se sentimentální komedií Kariéra matky Lízalky o nesplněných snech na motivy románu Karla Anderse.

Hlavní postavou úsměvného, i když poněkud hořkého příběhu, je manželka bednářského mistra Lízala. Kdysi chtěla být operní divou, ale protože se jí sen nesplnil, ráda by pomohla alespoň své dceři Mařence, která sice pracuje v kuchyni hotelu Esprit, ale sní o kariéře herečky. Šance se naskytne v okamžiku, kdy dostane příležitost zaskočit za modelku na kadeřnické soutěži a filmový režisér Kordík si ji vyhlédne do svého nového filmu.

Mařenka s lehkým srdcem opouští hotel i lásku mladého kuchaře Vrány, aby se pokusila dobýt filmové nebe. V příběhu, který přesně odpovídá vkusu předválečného publika, se v hlavních rolích objeví zcela „klasické“ obsazení Antonie Nedošínská a Theodor Pištěk, tedy dvojice, bez níž si snad předválečné komedie ani nelze představit.

Deset minut před polednem začne po vašem obýváku počmuchávat čivava. Ale ne jen tak ledajaká, tohle je Čivava z Beverly Hills 2!

Život čivavích novomanželů Papiho a Chloe se obrátí naruby s příchodem jejich nezkrotných a rozpustilých štěňátek, která jim vyvádějí jeden bláznivý kousek za druhým. Když ale potíže potkají jejich páníčky, nenechají se štěňátka ničím zastavit a chtějí jim stůj co stůj pomoct – rodina přece drží spolu v dobrém i ve zlém a pomáhat si musíme. Papi, Chloe i jejich ratolesti se tedy vydají na dobrodružnou cestu, na které znovu dokážou, že i malé zvířátko se může stát velkým hrdinou...

Máte po všech těch úsměvech a komediích chuť na jiný žánr? Pak by se vám mohli zamlouvat mysteriózní Přátelé Bermudského trojúhelníku, které Prima vysílá ve 13.25.

Trojice debutantských povídek, kterou sjednocuje myšlenka záhad. Bermudský trojúhelník s tajemnými úkazy se začal přesouvat a lze jej vystopovat kdekoli na světě, včetně českého a slovenského území. I tady totiž dochází k nevysvětlitelným přesunům v prostoru a čase...

V 15.30 na scénu nastupuje Vlasta Burian s jediným přáním: Prodám svou ženu! V sympatické komedii coby potrhlý profesor botaniky podnikne složitou akci, aby se elegantně zbavil rozmarné manželky.

Půvabný film o mírně potrhlém profesorovi botaniky Ducánkovi, kterého zaměstnávaly jeho vědecké pokusy tak, že zcela zapomněl na to, že je ženatý. O existenci jeho rozmarné ženy, operetní divy Lucy, nevěděla ani jeho hospodyně Veronika, ani přítel Potužník. Když se však manželka po sedmi letech kajícně vrací domů, Ducánek podnikne komplikovanou akci, aby se své ženy elegantně zbavil...

Rodinná komedie Pod dozorem o tom, jak je někdy těžké zbavit se úzkostlivého tatínka, vás bude na Primě bavit v 17.50.

Studentka Melanie končí střední školu a doufá, že konečně udělá první krok k nezávislosti. Naplánuje totiž „dívčí jízdu“ s nejlepšími kamarádkami a chtějí spolu navštívit potenciální vysoké školy, kam by se mohly přihlásit. Jenže to by nesměla mít přespříliš úzkostlivého otce, který je policejní inspektor a rozhodně nehodlá nechat jet dceru s kamarádkami samotné. Vyrazí s nimi jako doprovod a vysněný výlet se tudíž změní v dobrodružství plné smůly, nehod a zmatků. Americkou komedii natočil Roger Kumble s Martinem Lawrencem a Raven-Symoné v rolích otce a dcery.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.