Dnešní Show Jana Krause bude ve znamení noblesy. Hosty budou aristokratka, neurolog a všestranný divadelník

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Jiří Havelka, neurolog Martin Jan Stránský a tanečnice Marie Kinsky. Dívejte se ve středu ve 21.35 na Primě.

Jako první dnes pozvání do pořadu Show Jana Krause přijal herec, režisér a pedagog DAMU Jiří Havelka, který má vzhledem ke svému věku za sebou až podezřele mnoho úspěchů. Vystudoval režii na katedře alternativního a loutkového divadla na DAMU, poté režíroval v Ypsilonce, v Dejvickém divadle, v HaDivadle, následovala hlavní role ve filmu Herbert v ringu a dalších filmech, herecky byl obsazen i v seriálu Zázraky života, který běžel na Primě, hrál také v několika divadelních rolích, například v Divadle Na zábradlí, založil si vlastní soubor Vosto5… A jaké projekty čekají na Jiřího Havelku do budoucna? „Tak například zde v Arše v září budeme hrát s Vosto5 a mělo by to být z Marsu, protože jsme strávili tři týdny v poušti v Utahu v takovém simulátoru marsovského habitatu. Takže to bude o našich zážitcích z takové uzavřené simulace s omezenými možnostmi vody a jídla.“

Podívejte se na rozhovor:

Dalším hostem je Martin Jan Stránský, lékař neurolog, ale také občansky angažovaný člověk z tradiční české politicky aktivní rodiny. Jan Kraus dodává, že si nepořídil výpisky na aktivity, které pan doktor má, neboť na to by mu ani tablet nestačil. „Narodil jsem se v exilu, v New Yorku. Doma jsme sice mluvili česky, ale když jsem v devadesátých letech přijel sem, tak moje čeština zdaleka nebyla tak dokonalá. Uměl jsem třeba říct – vepřo knedlo zelo, maminko, víc, ale třeba na výraz podnikatelský záměr jsem čuměl. Je to těžká řeč,“ říká pan Stránský na úvod.

Prohlédněte si galerii:

„Můj pradědeček založil Lidové noviny, byl prvním ministrem kultury, byl to vlastně jakýsi spolužák našeho prvního pana prezidenta. Dědeček pokračoval v Lidových novinách, založil tu slavnou Přítomnost, ve které náš současný pan prezident teď hledá ten slavný článek… A není tam! A nebude, pane Ovčáček,“ pokračuje pan doktor Stránský s úsměvem.

I s panem Stránským jsme udělali videorozhovor:

Posledním dnešním hostem je tanečnice aristokratického původu, paní Marie Kinsky, která pochází z Francie, ale již řadu let žije i se svým manželem v Česku, kde se společně starají o správu rodinného majetku rodu Kinských. „V současnosti mám takové dvě funkce – řídím Centrum choreografického rozvoje, které umožňuje umělcům dále se rozvíjet, především choreografům a pedagogům, v poslední době začínáme pracovat i s kritiky, což je hodně zajímavé. Děláme semináře, pořádáme festivaly. Také se starám o kulturní dění v zámku ve Žďáru nad Sázavou, rodinném sídle mého manžela.“ Se svou původní vlastí je stále v živém kontaktu, ale dobře si uvědomuje, že své aktivity může lépe organizovat odsud. Existuje něco, co by si Češi měli podle paní Kinsky vypůjčit z Francie?

Podívejte se na rozhovor s Marii Kinsky:

Sledujte dnes večer v Show Jana Krause na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.