Do hlavy ne! Poslechněte si největší hity z Discopříběhu!

V sobotu na Primě uvidíte další z filmových hitů 80. let. Hrušínský mladší tehdy živě prožíval svoji rebelskou pubertu v komunistické Plzni. Poznával krásky, nesebevědomé sousedky a život dospěláka. Pro většinu z nás je Discopříběh symbol mládí, připomeňte si ho!

Céčka, plísňáky, mikiny a trvalé. S pohledem zpátky do minulosti se tomu smějeme, ale všichni jsme to nosili. Ke vší téhle bláznivé módě jinak šedého komunismu patřil Michal David, Vaculík, Tofi a Discopříběh.

Autorem námětu a spoluautorem scénáře je známý textař Boris Janíček, takže Discopříběh vznikl s písničkami-mikropříběhy, jež emotivně rozvíjejí děj jak hudbou, tak texty.

Šestnáctiletý Jirka Horáček žije s otcem na plzeňském sídlišti. Táta mu dává dobře míněné rady, avšak Jirka má jako správný puberťák svoji hlavu. Čas tráví s kamarádem Romanem na diskotékách, kde se mu velice líbí Eva. Ta patří k o něco staršímu frajírkovi Cáfovi, ale Jirka se nevzdává a snaží se dívku získat pro sebe. Ztracenou legitimaci mu domu přichází vrátit Jitka, které dává najevo svůj nezájem. Avšak osud tomu chce, aby Jirkova veškerá snaha získat Evu, ztroskotala, čímž i prohrál sázku a musí se vydat do holičství. Otec ztrácí nervy a syn chodí domů pouze v době otcovi nepřítomnosti....

Diskopříběh uvidíte v sobotu ve 14:10

Teď se zkuste navnadit na ty největší hity:

1) Discopříběh

2) Když jsou doma galeje... aneb: Ono se to vsákne!

3) Je to blízko

4) Hele, nemachruj!

5) Co mi scházelo, jsi byla ty

6) Správnej čas

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.