Seriály a filmy

3. května 2018 13:08

Ilona Blašková

Do Prahy přiletěl jeden z největších filosofů Deepak Chopra

Napsal víc než pětaosmdesát knih, které byly přeloženy do třiačtyřiceti jazyků, a jejichž celosvětový náklad přesáhl 20 milionů výtisků. Do Prahy přiletěl jeden z největších filosofů této doby.

Deepak Chopra je Madonna mezi mysliteli. Bezpochyby patří mezi nejvíce inspirující filozofy dnešní doby. Nás potěšilo, že tenhle charizmatický chlapík má také skvělý styl. A tak jsme se zeptali, co mu kromě kvantové fyziky dělá z pozemských věcí radost. „Nepotřebujeme nic k tomu, abychom mohli být šťastni. Je to základní stav člověka. Pokud budeme hledat štěstí ve vnějších záležitostech, nikdy ho nenajdeme,“ prozradil Deepak.

Obecně vzato jsou to ale vztahy, které tohoto velkého myslitele naplňují. On sám se nejvíce učí od svého vnoučete. Děti nás učí zvědavosti, lásce, soucítění, úžasu a velkému zázraku. Tématem konference jedenkrát byly změny a inovace, které dopadají na společnost a individualitu člověka. A tak nás zajímalo, jak Deepak vnímá sociální média a dopad na generaci, která si utváří názory a svůj svět hlavně ze sociálních sítí. „Ano sociální média jsou velmi mocným nástrojem hlavně pro mladou generaci. Mysli, že je potřeba abychom tyto děti více zaangažovali, do budovaní naší budoucnosti, spravedlnosti, soucitu a i tomu mohou sociální média přispět,“ řekl filosof.

Sám Deepak je na všech dostupných sociálních sítích velmi aktivní a používá je každý den. A na čem on sám teď nejvíce pracuje? „Zabývám se tím, jaká bude další fáze lidské evoluce,“ prozradil nám Deepak Chopra.

Sdílejte článek