Dobrodruzi z velkoměsta II.: z kanceláře hr za zlatým pokladem!

Život se vrátil do zajetých kolejí, které začaly být příliš fádní. Mitch je sice šťastný, ale jakmile mu před očima prosviští vidina dobrodružství, vydá se na další nebezpečnou výpravu. Podívejte se na pokračování populární komedie Dobrodruzi z velkoměsta II. v neděli ve 22:45 u nás na Primě!

Všechno se změní v jediné vteřině. Mitch Robbins (Billy Crystal) odhalí tajnou skrýš v klobouku, který patřil kovboji Curlymu. Za krempou najde mapu ukazující cestu ke zlatému pokladu. Tentam je poklidný rodinný život s manželkou, dvěma dětmi a telátkem, které si přivezl z poslední výpravy. Pomyšlení na neznámé bohatství je lákavější než vzpomínky na staré dobrodružství.

A tak se Mitch s kamarádem Philem (Daniel Stern) rozhodnou k další výpravě do daleka široka. Musejí s sebou ale vzít černou ovci Mitchovy rodiny, bratra Glena (Jon Lovitz), který má také zálusk na zlatý poklad. Namísto aby byl užitečný, nejdřív se mu povede do mapy propálit díru a potom ji ztratit. Ke všemu je pronásledují dva muži, i oni prahnoucí po zlatě. Není jim nic svaté, a aby se trojice přátel zbavili, dovedou použít i pořádně nekalé techniky, od kterých partu nezachrání nikdo jiný, než sám Curly – tedy jeho zjevení. Jestlipak jim pomůže i k nalezení skrýše s pokladem?

Chybička se vloudí

  • Mitch vstává v 5:16, jde si zaběhat se svým telátkem, potom nasedne v New Rochelle na vlak a jede do práce na Manhattan. Když vstoupí do kanceláře, hodiny na stěně ukazují 6:07 ráno. To je zkrátka a dobře nemožné.
  • Když chytne mapa, vítr ji odfoukne a kamarádi ji nemohou chytit. Listy na okolních stromech se ale ani nehnou. Jde o speciální filmový efekt silného větru aplikovaný na malé ploše.
  • Do mapy vypálená díra mění pozici mezi záběry. Chvílemi je uprostřed, chvílemi na okraji.

Smrt slavného koníka

Kůň jménem Beechnut, kterého Billy Crystal koupil po natáčení prvního dílu v roce 1991, si zahrál svou roli i v pokračování. Crystal ho opatroval, věnoval se mu a ustájil ho v nejdražších stájích Hollywoodu. Když kůň v roce 2008 zemřel, bylo mu 28 let. Herec se z odchodu čtyřnohého přítele vzpamatovával těžce a často na něj vzpomínal: „Svým způsobem to byl jeden z mých nejlepších přátel. Měl neskutečně lidské instinkty. My se do sebe doslova zamilovali už na natáčení.“

Crystal se s Beechnutem předvedl i na slavnostním udílení Oscarů v roce 1991. Aby uctil nejlepší snímek Tanec s vlky, přijel na jeviště právě na svém koníkovi.

„Jet na něm bylo jako řídit Porsche. Byl to atlet, úžasně rychlý a výkonný. V posledních letech jsme spolu chodili na louku, já si sedl a četl, on se pásl opodál. Každou chvíli se přiblížil a položil mi hlavu na rameno. Bohužel ale onemocněl, tak jsem jej nechat uspat. Byl to dobrý přítel. Jsem rád, že byl součástí mého života.“

Nenechte si ujít Billyho Crystala v pokračování veleúspěšné komedie s westernovými prvky Dobrodruzi z velkoměsta II. u nás na Primě v neděli ve 22:45!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.