Seriály a filmy

23. října 2015 10:00

Gabriela Gabrielová

Drsňák Jason Statham ve filmu o nejbrutálnějších automobilových závodech! Rallye smrti

Dostat se do vězení za vraždu, kterou jste nespáchali? Zkuste si to představit! Může se ale stát něco mnohem horšího. K vraždění vás může dohnat prostředí za katrem a drsná reality show. Nenechte si ujít akční scifi thriller Rallye smrti u nás na Primě v sobotu ve 21:35!

Jensen Ames (Jason Statham) je bývalý úspěchy ověnčený automobilový závodník. Štěstěna mu přestane přát v okamžiku, kdy se ocitne ve věznici za mord, se kterým nemá nic společného. Vězení je navíc poněkud netypické, protože se v něm odehrávají automobilové závody na život a na smrt. V nedaleké budoucnosti se zostřil boj televizních stanic o diváka nápravné zařízení se stalo ideální kulisou pro reality show, ve které je možné vydobýt si svobodu jinak než jen délkou trestu. Jak? Bezohlednou a ďábelskou jízdou.

Ředitelka věznice Hennessey (Joan Allenová) dobře ví o schopnostech nového chovance. A protože je divácká sledovanost jejím hlavním úkolem, nabízí Jensenovi masku a převlek, ve kterém by se vydával za nedávno zabitého Frankensteina, nejlepšího jezdce věznice. Divácká obec totiž o jeho smrti nic neví. Co ale ví je to, že Frankensteinovi zbývala poslední vražedná jízda k tomu, aby byl propuštěn na svobodu.

Perličky z příprav filmu

• Natáčení si vyžádalo 35 osobních automobilů prestižních značek (například Mustangy, Porsche nebo Jaguáry). O jejich opravy se nepřetržitě staral tým 85 mechaniků.

• Náklady na každé z použitých aut se vyšplhaly na 250 tisíc dolarů.

• Filmoví specialisté přes zbraně vystříleli celkem 4 tuny slepých nábojů.

• Během tříměsíčního tvrdého tréninku Jason Statham setřásl 14 % tělesného tuku. Vedl ho bývalý kouč amerického námořnictva.

• Než se tvůrci shodli na typu Frankensteinovy masky, museli výtvarníci předložit 30 různých návrhů.

• Film svým tvůrcům vydělal slušných 30 milionů amerických dolarů čistého zisku.

Jason Statham o fyzičce

Možná nevíte, že britský herec byl 12 let členem národního potápěčského týmu. Ke sportu ho rodiče vedli od mládí. Ale kdo by si myslel, že si v rámci tréninku na filmovou roli něco odříká, ten by se divil: „Na kalorie kašlu. Nedávno mi trenér chtěl zakázat jablka, představte si to. Klidně jich sním pět, vždyť není nic zdravějšího! A banány? Ty jím po kvantech. Radši se víc hýbu, než abych si odpíral jídlo. Cvičím 6 dní v týdnu klidně celé hodiny.“

Dopřejte si Jasona Stathama v akčním scifi thrilleru Rallye smrti dnes ve 21:35

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.