EXKLUZIVNĚ: Deníček ženy na cestách po Mexiku

Máme pro vás další jedinečnou reportáž přímo od účastnice pořadu Ženy na cestách Míšy, které se přezdívá Pohádka. Jak prožila natáčení v Mexiku?

Den první

Na trase Dominikana- Cancun. 2 hodiny přeletu a jsme v Mexiku! Zemi sombrér, tequily, fazolí, kaktusů, chilli a Mayů! To vše musíme se Zlatuškou vyzkoušet a ochutnat! Jediné, co mi nedalo spát byla Zlatčina posedlost mexickými fazolemi a fakt, že sdílíme jeden pokoj... :-)

Den druhý

Do poznávání této země jsme se vrhly po hlavě! Vydaly jsme se do muzea Tequily. Když si zamotat hlavy tak přece s grácií a osvětou!....Kaktusy, agave, sudy, ochutnávka... začínám milovat muzea :-) Po degustaci několika druhů tequily nás Mexiko natolik strhlo, že fakt, že ještě nevlastním sombréro jsem brala jako životní prohru. Najít trh bylo, pro nás zkušené cestovatelky hračka. Hned u prvního stánku jsem zahlédla vytoužený suvenýr. Pozdravily jsme trhovce sebevědomým “Ola, como estas?”, zkušeně jsme zvýšila hlas a začala teatrálně rozhazovat rukama a smlouvat. Můj výstup byl spíše tragický a zlatčin druhý pokus komický. Vytasila jsem teda peněženku a zaplatila co chtěl. Mexický trhovec versus Ostravačky 1:0.

Den třetí

Dnešek začal úžasně, šla jsme si na pláž zacvičit Tai Chi, a pak jsme se na společné snídani se Zlatkou rozhodly strávit den relaxací u moře a bazénu. Jsem okouzlena barvou mexického moře, tahle modrá je blankytně modrá! Neuvěřitelně modrá! Tahle barva každému asociuje něco jiného...Avatar, Šmouly, ODS, Viagru...pro mě bude modrá už navždy barva Mexického moře...nebo to je oceán...poslední dobou čtu jen nutriční hodnoty na jogurtech a tak mám trochu mezery....

Co dalšího Míša a Zlatuše viděli, se dozvíte TADY

Den čtvrtý

10 minut od hotelu jsme objevily Mayské muzeum. Program byl jasný. Zahodily jsme průvodce a rozhodly se teoretická fakta o Mayích získat právě tady! Navíc po návštěvě muzea rumu v Dominikáně a muzea tequily, jsem si tyhle instituce prostě zamilovala! Návštěva to byla velmi zajímavá a přínosná, ale pořád jsem čekala závěrečnou degustaci... a ona nepřišla... Nikdy nazahazujte průvodce, abyste vždy věděli do čeho vlastně jdete!

Den pátý

Dneska jsme navštívily Mayské městečko Chichen Itzá. Čti čičen itcá. Místní hantýrkou Chicken pizza. (tohle pojmenování se nejvíc líbilo Zlatce. Zlatka je totiž kuchařka z Ostravy, celý Brušperk má mírnou nadváhu jen kvůli její skvělé pizze a jedna pizza se dokonce jmenuje podle ní! Pizza Zlatuše!) Chichen itzá je městečko, kde žili Mayové, týpci s neuvěřitelným IQ. Rádi se dívali na hvězdy, vypočítali jak je velký malý a velký vůz, měli rádi lebky, pyramidy a fotbal. Jo taky předpověděli konec věta. Konec nekonec, Zlatuška má na to zase svůj svérázný názor! “Naše planeta se srazí s mléčnou dráhou...konjunkce...bezvěrci upadnou do bezvědomí... no a za všechno může Galileo, který to všechno přeložil do naší řeči....” - budu muset zavítat do Ostravy a zjistit, co to vlastně ta Zlatka na zahrádce pěstuje! :-)

Den šestý

Mayové nám nedali spát. Našly jsme si další mayské památky a vydaly se tomu konci světa přijít na kloub. Zavítaly jsme do starých mayských vesniček Tulum a Coba. V Tulum jsme se vydrápala na obrovskou mayskou pyramidu a kochala se neuvěřitelným výhledem. Zlatušku po pěti schodech oblel smrtelný pot, naběhla jí žíla na čele a naprosto vážně prohlásila: “Ty brďo, to je výška! Já mám klaustrofobii, já se bojím, já nahoru nemůžu!”.....se Zlatkou je prostě sranda!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.